langturk adlı kişiyi Twitter'da takip et langturk adlı kişiyi Twitter'da takip et

Nasıl kilo verilir? Nasıl zayıflanır?

Birazdan okuyacağınız yazı 40 günlük bir süreçte 101 kilodan 91 kiloya yani 40 günde 10 kilo vermenin, birebir şahitleriyle, tüm yönleriyle, açıklamalarıyla hikayesidir gerçek ve yaşanmnış bir olaydır. Kilo vermek isteyen vatandaşlar, günlük okuyucuları belki bu yazdıklarımın hepsini gerçekleştiremeyecek, belki buna yaşları, sağlıkları müsade etmeyecek ancak mutlaka kendilerine katacakları birşey bulacaklar. Evet 40 günde 10 kilo vermemin hikayesini tüm tıbbi verilerle ve bilimsel açıklamalarla ama halk dilinde yazacağım, oradan buradan alıntı olmadığı, yok soğan diyeti yok havuç diyeti, insanlara günde 1 kilo elma yedirten işkence ve tek yönlü sağlıksız diyetler yok burada, sıradan bir vatandaşın yaşamından bir kesit. 5 şınav çektikten sonra nefes nefese kalan arkadaşlar, 40 şınavı rahatla çekebilecekler, hatta 200 metre koşunca tıkananlar 2000 metre sonra dur bir tur daha atayım diyecekler, bunları ben yaptım siz de yapabilirsiniz….


Başlamadan önce kendimle ilgili bazı tıbbi veriler vermek istiyorum, tüm bu adımları atmadan önce lipid profilim şu şekildeydi,

Kolesterol: 276 (üst sınır 200) HDL: 39 (alt sınır 40) LDL: 197 (üst sınır 130) Trigliserit: 534 (üst sınır 150) -> Bitmiş durumdayım :(

Sonra ise

Kolesterol:199(üst sınırın altına indim) HDL: 42.4 (iyi kolesterol yükseldi) LDL: 131 (üst sınıra çok yaklaştım eminim bir sonraki ölçümlerde daha iyi olacak) Trigliserit: 127 (üst sınırın altına indim) -> Yeniden dünyaya gelmiş durumdayım :)

Bahsettiğim sürecin olmazsa olmazlarını aşağıda madde madde yazdım, birazdan bu maddeleri açacağım ve tüm ayrıntılarını vereceğim.

Diyet
Spor
Takviye Ürünler
Sabır

Bu dörtlü sizi zirveye taşıyacaktır, önemli olan bu dörtlüyü öyle bir kullanabilmek ki hepsi birbiri ile sinerjik bir etki göstersin, mesela hem diyet hem spor yaparsanız vücuttan yağ yanında protein kaybıda yaşarsınız yani kaslarınızdan da kayıplar olabilir evet zayıflarsınız ancak sağlıksız bir zayıflama olabilir ama bunu aza indirmek için hem takviye ürünler kullanabilir hem de diyette düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu sihirli dörtlüyü nasıl birarada kullandığımı ayrıntıları ile anlatacağım.

Diyet

Temel diyet önerilerim şu şekilde.

*Bol su, günde en az 2 litre su içtim. Sabah uyanınca geceden doldurduğum 1 litre suyu bitirdim ve günün geri kalanında 1 litre su daha tükettim.
*Tereyağı, margarin, ayçicek yağını tamamen diyetten çıkardım ve bu yağları içeren ürünleri kullanmaktan kaçındım, ne yaparsam zeytin yağı kullandım hem de istediğim kadar, buraya bir not ekleyeyim kızaran zeytin yağı etrafa sıçrar eğer yemek yaparken böyle bir sorun yaşarsanız zeytin yağı kızarırken bir tuz ekleyin, etrafa sıçramayı büyük ölçüde azaltırsınız.
*Şeker’i diyetten tamamen çıkardım, meyve suyu dahi içmedim, meyve suyu içmedim ama dilediğim kadar meyve yedim, hatta dut’un yağ emilimini azalttığına dair bazı yazılar okumuştum. Yani meyveden korkmayın ama abartmamakta fayda var. Dediğim gibi şekeri diyetten çıkardım ama yerine ne kullandım? İki seçenek var tercihi size bırakıyorum, bunlardan ilki canderel, diyet-tat gibi aspartam içeren tatlandırıcılar ancak aspartam’ın vücuda verdiği zararlar ile ilgili makaleler var, kullanacaksanız bunu aklınızda bulundurun, bunların dışında İngiltere’de çok uzun yıllardır kullanılan Splenda, Splenda biraz daha pahalı diğer ürünlerin 3 katı fiyatında ancak sağlıkla ilgili yan etkisi yok denilecek kadar az ve yanılmıyorsam Türkiye Kanserle Savaş Vakfı bu tatlandırıcıyı ne alaka ama destekliyor(aldığım bir kutunun üzerinde bu yazıyordu) ancak şu da bir gerçek splenda şekerin moleküler yapısı değiştirilerek oluşturulmuş bir ürün, bunun yanında birde bitkisel ve şekerle alakası olmayan bir çözüm var, stevia (stevya) diye bunu da amerika’da çok kullanırlar ve Türkiye’de Balen dağıtım ya da üretim yapıyor, diğer markalarda vardır tabiki, araştırıp bulabilirsiniz mesela greenlite bunlara örnektir. Bu üç alternatifte içeceklerinize tat sağlıyor merak etmeyin. Eğer tatlandırıcılar ile ilgili sorunuz varsa bu forum başlığına yazabilirsiniz.
*Cola gibi ürünlerin ise diyet türlerini kullandım. Bunun yanında yoğurtu diyet, sütü ise normal, peyniri light, zeytini normal kullandım, yumurtayı kesmedim.
*Diyet ürünleri, çikolatanın dahi diyeti çıkmış. Benim bu diyet esnasındaki favorilerim şu diyet ürünleriydi. Mısır Pirinç Patlağı ve annemin öğretmen suntası dediği ülker altınbaşak ya da eti form bisküvilerdi bunlar bol su ile içildiklerinde yaklaşık olarak 2 saat sizi rahatlıkla tok tutar. Yine annem dedi “çünkü midede şişermiş ve tok hissettirirmiş” canım öğretmenim benim, annem yani.
*Ekmek: Kesinlike beyaz ekmekten kaçtım, yediysem kepek ekmek yedim ancak ekmek miktarını buna rağmen azalttım ve 2 dilimden fazlasına kaçmamaya özen gösterdim.
*Aldığınız her türlü ürünün açıklamalarını okuyun ne kadar yağ, ne kadar şeker içiriyor hepsine bakın ve bilinçli tüketici olun, bazı diyet ürünleri bildiğinizden veya düşündüğünüzden fazla yağ hatta şeker içerebilir sonra siz onu çokca tüketmeye başlar 2 hafta sonra neden kilo veremiyorum demeye başlarsınız.

Spor

Olmazsa olmaz, hayat için olmazsa olmaz birşey. Diyet yapmıyorsanız dahi yapın, ben size kendi spor programımı yazacağım, bunun dışında ne spor salonuna gittim ne de başka biryere. Ama yemek yediyseniz spordan önce en az 2 saat bekleyin.

Önce yürüyerek başladım çünkü 200 metre koşamıyordum. Acı ama gerçek, ilk 1 hafta hızlı yürüyüşler ve evde de yaptığım toplam 10 şınavla geçti. Bu arada size sporla ilgili 2 tavsiyem var. İlki pedometre denen alet, bu alet attığınız adım sayısını hesaplıyor, bazıları sağlıklı bir vücut için 6000 bin adım atın günde diyor bazıları ise 10000 adım, ama bence bir yerden yola başlamak gerekiyor, bende adımsayar yani pedometre ile spora başladım ama koşu pistinde kaybettim, tabi bulan götürmüş, ondan sonra ise pedometresiz devam ettim. Spor yaparken bir bayan yanıma gelip sormuştu bu pist ne kadar, ona da önerdim pedometre almasını böylece isterse tüm Ankara’yı gezebilir ve kaç kilometre yürüdüğünü bulabilirdi. Peki hangi pedometreyi alacağız? Bu konuyuda çok araştırdım size bulabileceğiniz en iyi pedometreyi sunuyorum. Alacaksanız bu markadan alın markamız Omron, model ise değişebilir, kullanma özelliğinize göre seçebilirsiniz, benim kontrol ettiğim OMRON – HJ-113 içinde herşey var merak etmeyin, hatta benim gibi kaybetmezsiniz dahi çünkü boyuna dahi asılıyor.

Diğer bir konu ise kalp atım hızı aralığı, eğer yağ yakmak istiyorsanız mutlaka bu yazımı okuyun ve sporu ona göre yapın. Tabi mutlaka doktorunuza başvurun, herkes için geçerli değil orada yazdıklarım.

Sakın ama sakın bölgesel zayıflama saçmalıklarına kanmayın, yok van gölü tuzu ile karını eritin yok kalçaları eritin, gibi karına bağlanan bantlar ya da vücudun sadece bir tarafını erittiği söylenen tüm ürünler bence gereksizdir. Çünkü vücut yağı depodur, bu depo ise bir bütündür, sadece karını çalıştırmak ve kalçaları çalıştırmak, oradaki yağlara değil ayrıca başka yerlerdeki yağlarada etkilidir. O yüzden vücudun neredeyse tüm kas gruplarını çalıştıran koşu bunun için birebirdir. Yapacaksanız koşu en iyi spordur. Eşofman giyip kendinizi ter içinde bırakmanıza da gerek yok bu sıcaklarda. Sadece düzenli spor, ben dediğim gibi ilk hafta ancak hızlı hızlı 2 tur atabildim parkuru buda yaklaşık 1600 metreydi, ikinci hafta 2 tur yürüyerek attım 3′üncü turu ise koşabildiğimi fark ettim, 3 üncü hafta 1 tur yürüdüm ve 2 tur koştum, 4′üncü hafta artık 3 tur rahat koşuyordum, 5′inci hafta piste gittiğimde 3 tur koştuktan sonra 4 turuda koşabildiğimi fark ettim ve koştum yani eğer devamlılık sağlarsanız spor performansınızda gittikçe artıyor.

Bakın yağ yakmada ve oksijen kapasitenizi geliştirmede size bir ipucu daha vereyim. HIIT, fartlek ya da interval antrenman dediğiniz 20-30 dakikalık antrenman bir saat yaptığınız düz koşudan daha fazla yağ yakmanızı sağlayabilir. Lütfen bu antrenman ya da spor çeşidini araştırın, ben bu antrenmandan da yaptım. Mesela ben pisti 100 metrelere böldüm, 100 metre hızlı koşuyor, 100 metre yavaş yürüyerek pisti 1 defa tamamlıyordum. Tabi pisttekiler deliye bak, bu ne yaptığını sanıyor çocuk gibi falan diyebilir ama benim bildiklerimi bilmeden düşünüyorlardı, çünkü hitt ya da fartlek denen antrenman türü ile sadece koştuğunuz zaman değil, koşuyu bıraktıktan sonraki 24 saat boyuncada yağ yakmaya devam ediyorsunuz. Lütfen aklınızda bulunsun, bu arada kalp atım hızınızın belli bir aralıkta olmasının önemli olduğundan bahsedeyim.

Dedim ya şınav çekiyordum ama ilk hafta 10 tane, son hafta kardeşimi çağırdım, dedimki sence kaç şınav çekebilirim, en fazla 25 çekersin oda spor yaptığın için dedi, iddaya girdik, tam 40 adet çektim, kafayı kaldırdığımda ağzı açık kalmıştı. :D koşunun yanına böyle bir spor aktivitesi ekleyebilirsiniz. Bu konuyuda araştırdım ama sizi sıkmak istemiyorum, şınav nereyi geliştirir, dar şınav nedir, geniş nedir, hatta şu ara şınav çekerken kollarımla zıplıyor ellerimi birbirine vurarak rahat 10 şınav çekebiliyorum. :)

Takviye Ürünler

Ben kullandım ama kullanıp kullanmamak sizin sorumluluğunuzda çünkü bu ürünler her yapı için aynı etkiyi yaratmayabilir. Tabiki steroid vs.. önermiyorum, iki adet ürün önereceğim, başkasına çok gerek olduğunu sanmıyorum.

CLA ONE ve L-KARNITIN. Bu ürünlerin hepsini hardline marka kullandım ve alışverişi ise hizlial.com‘dan yaptım. İkisinden de birer kutu bitti. Önemli iki nokta var, ilki bu ürünleri bol su ile alın ikincisi bu ürünleri çok fazla kullanmak çok kilo kaybettirmez sakın üzerlerinde belirtilen dozajı aşmayın ve bu ürünler sporsuz işe yaramayabilir. Kullanımı şöyle gerçekleştirdim.

SPOR YAPMADIĞIM GÜNLER

*Sabah 1 karnitin 1 litre su ile ve öğünlerden 30 dakika önce 1 cla one yine en az 1 bardak su ile.

SPOR YAPTIĞIM GÜNLER

*Öğünlerden önce 1 cla one en az 1 bardak suyla
*Spordan 30 dakika önce 1 cla one ve 2 karnitin, spordan hemen sonra 1 karnitin ve 1 cla one daha hepsi bol su ile.

Evet değerli günlük okuyucularım ben 40 gün içinde 10 kiloyu bu şekilde verdim, 5 şınavdan 40 şınava böyle çıktım ve yakın zamanda tatile gidiyorum hem de güzel bir şekilde, sanırım buna fit diyorlar ;)

4′üncü maddeyi unuttum, SABIR, belki ilk hafta hemen pat diye 5 kilo veremezsiniz ancak verebileceğinizi bilerek hareket etmelisiniz yani kendinize olan güveninizi hiçbirşey sarmasın, ben canlı bir örneğim aklınıza beni getirin arkadaşlar.

Eğer konu ile ilgili sıkıntılarınız olursa lütfen bu foruma yazın ve orada tüm yönleri ile bunu tartışalım ve yardımlaşalım.

215 Responses to “Nasıl kilo verilir? Nasıl zayıflanır?”

 1. Ahmet Alp Balkan Says:

  aslında yumurta sağlam kolesterol yapar ve kola içmeye devam etmeniz de samimi geldi :) )

 2. webdr Says:

  Belli bir süreden sonra diyetin eziyet haline dönüştüğünü fark ettim ya öyle devam edecekti ve kısa süre sonra bırakacaktım ya da istediklerimi ölçülü bir şekilde ekleyecektim, o yüzden tekrar ediyorum diyet kola içtim, hatta kola konusunu biraz daha açayım, diet cola, cola zero ve pepsi max şu anda ulaşılabilir olan kolalar bunlar arasında en çok kolaya yakın olan tadı pepsi max veriyor ama sürekli aynı diet kolayı içmekte baygınlık verebiliyor arada sırada onu da değiştirmek lazım. :) Günlük işte, yaşadıklarımızı samimiyetle yazarken birazda olsun katkımız olsun istiyoruz.

 3. ali naci ülkü Says:

  İzmir’de oturanlar için bilgi : YULAF KEPEĞİ ni Kemeraltı, Kestanepazarı Cami altındaki DEĞİRMEN adlı zahireciden temin edebilirsiniz.

 4. selda Says:

  ^_^

 5. DiLek ÇaLLı Says:

  Ya yazdıklarını okudum güzel bi diyet yapmışsın ..Ben de yapmak istiyorum Kilo vermeyi cok istiyorum hatta senin yaptıqın şekilde yapmakyı da istiyorum ama nasıl yapıcam mesela nasıl spor ypıcam vaktim yok bütün qünüm okulda qeciyo ne Ara yapıcam ki bide kendime enqel olamıyorum sürekli yiyiyorum beceremiyorum zayıflamayı enqel olamıyorum kendime aslında o kadar kilolu da değilim ama vermek istiyorum yardımcı olursan cok sevinirim… :)

 6. beko Says:

  :D :P :D :P :P

 7. banu Says:

  ya ben yeni başladm şu şekil gidiyorum;sabah normal süt kepekli ekmek 2 dilim light peynir öglen okulda oldugum için form çubuk we bol suyla tüketiyorm. eve gelincede 1 dilim ekmek ve yeşillik akşamlarıda zeytin yağı ile yapılmış yemekler az bir şekilde tuzsuz salata ve 2 dilim ekmek.. nasl gidiy0rum??

 8. webdr Says:

  Bunu hergün yaparsanız illaki zayıflarsınız, diyeti çeşitlendirin lütfen. Tek tip diyetle bunlar sağlanmaz ve zamanla sizi sıkar, mesela hep böyle devam edeceğinize arada kaçamak kebap partileri de verin, çoğu kimsenin başarısız olmasının nedeni kendilerini sıkmalıdır ve en önemlisini atlamışsınız, spor!!! Spor yapmanız daha sağlıklı ve hızlı kilo vermenizi sağlar.

 9. banu Says:

  spor hep yapıyorm zatn. ayrıca çok dans ediyorum. peki siz akşam yemeklernde neler yiyosunuz?* canınızn ne isterse az bi miktardamı yiyosunuZ? ben başlayalı 2 hafta oldu we çok sıkıldım!! biraz bana yardımcı oLsanız ben tam olarak sizin diyet listenizi anlamadmda .. :(

 10. banu Says:

  ayrıca takviye ürünler kullanmıyorm

 11. webdr Says:

  Banu Hanım,
  Özel bir diyet listesi oluşturmadım ama diyet ürünlere eğilim gösterdim mesela kola’dan kısmadım ama diyetini içtim, ne bileyim ekmek yedim ama tam karışık tahıl ekmeği yedim ölçüsünü kaçırmadan, peynir yedim ama light yedim, herşeyin lightına yöneldim ve dediğim gibi arada kaçamaklarım muhakkak oldu yoksa sıkılır bırakırdım diyeti, sıkıldığınızda gidin kebap yiyin, ciddiyim ama onunda ölçüsünü kaçırmayın, mesela 2 haftada 1 defa gidin yiyin. Yani özel bir diyet listesi inanın takip etmedim, etmemde zaten çünkü diyet listelerine inanmıyorum, diyetten çok sporun ve özellikle yazıda belirttiğim gibi fartlek tarzı koşu sporlarının yağ yakmada çok başarılı olduğunu gördüm. Dansın türünede bağlı olmak üzere tabiki değişir ama spordaki amaç vücudun her yerini çalıştırmaktır. Eğer dans ederken bunu sağladığınıza inanıyorsanız, onuda ek olarak devam ettirin.

  Akşam yemeklerinde de yağ olarak zeytinyağı içeren ürünleri tercih ettim çünkü LDL seviyemi yani kötü kolesterolü düşürmem lazımdı, bunun yanında et de yedim, et özellikle siz bayanlar için önemli, çünkü gereken demiri etten alıyorsunuz, et yemeyi kesmeyin ancak yağlı etlerden uzak durun. Bu tezgah üstü barbeküler var, onların üstünde akşamları balık mangal, tavuk mangal ya da kırmızı et mangal yapabilir, güzel bir salata ile süsleyebilir aralara ise sebze yemekleri serpiştirirsiniz.

  Klasik bir laf ancak 5 öğün azar azar doğrudur ama illa bu kurala uymanız gerekir mi o tartışılır. Neden böyle söylüyorum? Çünkü ben kilo verirken buna uydum denemez ama gün içinde şöyle birşey yaptım, hani bu yazıda da bahsettim öğretmen suntaları var, onlardan yanıma bolca aldım, çok acıktığımı hissettiğimde iki tane atıp üzerine bol su içtim açlığımı iki saat kadar kesiyorlardı aynı zamanda meyve alabilirsiniz yanınıza mesela elma. Öğün aralarındaki açlığı böyle bastırın ama öğünlerinde hakkını verin, yani masadan doymadım diye kalkmayın ama dediğim şeylere uyarak, eğer masadan da doymadan kalkarsanız o diyetin ömrü uzun olmaz ve kendinize işkence safhasına geçersiniz.

  Bakın 2 hafta tam sınırda bir süredir, bu süre içinde çok kilo verdiğinizi göremeyebilirsiniz çünkü vücutta makine değil kendini diyet sürecine alıştırıyor ama özellikle 4. hafta kilo kaybını çevreniz dahi fark etmeye başlar o yüzden bu noktada diyet++spor’dan vazgeçmeyin.

  Suplement dediğimiz ek gıdalar konusunda doktora danışıp öyle başlayın, kimsenin sağlık durumunu bilmeden bunu alın diye öneremem, hiç doğru olmaz bana da yakışmaz, önce diyet sonra spor ve birazcık azim, başarınızı burada kutlarız ;)

 12. webdr Says:

  Kilo verdiniz herhalde beko! o yüzden mi mutlusunuz?

 13. banu Says:

  tşekR ..

 14. ela Says:

  ben 73 boy 75 kilo normal mi acaba ……..???:):)

 15. webdr Says:

  Vücut Kitle İndeksi ile ilgili bir web programı hazırlıyorum.

 16. büşra Says:

  ya bn 75 boyundayım 72 kiloyum yaşım 15 normail mi acana

 17. ayla Says:

  Ben izlanda yosunu ile bir ayda 6 kilo verdim sağlıklıyım şuan da yanlız fazla değilmi bir ayda bilgi verebilrmisiniz bana lütfen

 18. ayla Says:

  bu arada kalçaların şekillenmesi için bir kaç öneri alabilirmiyim

 19. webdr Says:

  İzlanda Yosunu nedir, nasıl elde edilir ve nasıl kullanılır bilmiyorum. Ayda verdiğiniz 6 kilo şu anki kilonuza göre değerlendirilebilir ancak neden bir kan testi yaptırmıyorsunuz? Ne kadar sağlıklı olduğunuzu da takip edebilirsiniz. Spora ya da diyete başlamadan önce bir kan testi yaptırın en mühimi bir lipid profilinizi çıkarın, daha sonra 6 kilo verdiğinizde de bir kan testi daha yaptırın ve sonuçları karşılaştırın daha doğrusu doktorunuza gösterin. Özellikle tam biyokimya tetkiki pek çok konu hakkında doktorunuza bilgi verir, böylece verdiğiniz kiloların ne denli sağlıklı olduğunu ya da sağlığınızı nasıl etkilediğini somut delillerde görebilirsiniz. Bakın yazıda benim LDH değerlerim söz konusu, bunları takip ettiğimi söylemiştim.

  Kalçaların şekillenmesi : Kalça şekillendirmek için kalça kaslarını çalıştırmalısınız, bunu o bölge yağlarını eritmek için yapmayın, bölgesel zayıflama diye bir şey yok, genel anlamda tüm vücuttan yağ kaybedersiniz, siz kalça kısmını çalıştırmakla, yağ tabakası altındaki kası çalıştıracaksınız, böylece kas kendini göstermeye başlayacaktır. Kalça hareketleri şeklinde aratırsanız, bu hareketlere ulaşabilirsiniz. Ancak genel bir zayıflama rejimi ya da spor yapmazsanız, kalça hareketi yapmakla kalçanızı göstereceğinizi sanmayın aksine daha çirkin bir sonuç alabilirsiniz, bu sadece kalça değil tüm vücut için geçerli.

  Şu cümleyi tekrarlamakta fayda var “Zayıflamak için tüm vücudu çalıştırın, bir bölgeyi göstermek için bu zayıflamanın yanında o bölgenin kaslarını çalıştırabilirsiniz”

 20. webdr Says:

  Vücut kitle indeksi hesaplayan bir program yazıyorum!

 21. FURKAN Says:

  ben yeni başladım ama mesela yemek yiyince canım biraz daha istiyor.az bişey fazladan yiyom yine canım istiyo kısacası sofradan kalkamıyom.ne yapabilirim

 22. Kardelen Says:

  bende bu programı uygulamak istiyorum. ama sporu ne zman yapmalıyım? sadece akşam yemeğinden sonra mı? yoksa başka zamanlarda mı ?

 23. webdr Says:

  Kardelen, hoş geldin, spor konusu bu diyetin belkide en önemli unsurudur, sporsuz, sağlıklı bir zayıflama düşünülemez dahi, ancak bunu belli bir programa oturtmak bence doğru değil ve sıkıcı, eğer hava güzelse eşofmanları giyer koşmaya gidersin, hava kötüyse evde pilates ya da benzeri hareketler yaparsın, canın sıkılır spor salonuna gidersin, benim gibi çatlaksak “len bir daha bu kadar yağmur ne zaman yağacak, gir altına yağmurda koş dersin, zevk alabilirsin”, zaman konusunda sabah akşam şeklinde ayırmak bana çok mantıklı gelmiyor ancak yemeğin hemen ardından yapmakta kesinlikle doğru değil, herhangi bir yemekten 2 saat sonra yaptığın spor yeterlidir. Bunu ilk 2 hafta hergün belli saatte yapmayı alışkanlık haline getirirsen, 3.hafta o saatte eğer spor yapmazsan kendini boş hisseder spora bir alışkanlık gibi gitmeye başlarsın. Ne kadar spor yapayım, ben kendi yaptığım spor çeşidini yukarıdaki yazıda belirttim, sizde kendi sağlık durumunuza uygun sporu yapabilirsiniz dilerseniz spor salonuna gider dilerseniz koşarsınız, ne demiştim ilk zamanlar ancak yürüyordum, sonra ise ceylan gibi koşmaya başladım, neticede herşeyin hemen olmasını bekleme, hep dediğim gibi ilk 2 hafta çok önemli bir alışma süreci, bu süreci bırakmayanların daha kolay kilo vereceğine inanıyorum.

 24. ireem Says:

  Yaa 15 yaşındayım 1.57 boyum 65 kiloommm var kolay yollardan nasıl zayıflayabilirim.çevremdekilerde fazla kilolu gözüktüğümü söylemiyor ama tartı ya çıktığım da herşeey ortada bu durumdan çok mutsuzum bana lütfen yardım edin ?? :(

 25. su Says:

  14 yasımdayım vr 80 kiloyum su tüketmilimiyim yada lt tüketmeliyimmi

 26. su Says:

  bana lütfen yardım edin

 27. FURKAN Says:

  ben yeni başladım diete.koşmak için pek zamanım olmuyor ama evde bisiklet var sporumu ordan yapıyorum.ama bazen spor yapmaya üşendiğim olur bunun için ne yapmalıyım?

 28. webdr Says:

  Bisiklette olur ancak koşuyu önermemin nedeni vücudun hemen hemen her yerini çalıştırmasıdır. Spordan üşenmemek lazım, spor yaptıkça ve faydasını gördükçe daha da çok yapasınız gelen birşeydir, ben ilk başladığımda 2 hafta boyunca çekmediğim ağrı kalmamıştı ancak şu an sporsuz yapamıyorum.

 29. webdr Says:

  Su, yaşın küçük daha, eğer bu yaşta kilo problemin varsa ilk yapacağın şey, pediatri endokrin bölmüne gidip bir hormon kontrolünden geçmektir neticede puberte aşamasında bir gençsin, diğer taraftan su içmek vücudunun %70 kadarı su olan insanlar için illaki sağlıklı ve toksinlerden kurtulmasını sağlayan bir olaydır.

 30. webdr Says:

  irem sana da tavsiyem su ile aynıdır.

 31. webdr Says:

  Bunun için insana doygunluk hissi veren bitkiler bulunmakta, ilaç ya da suplementten önce bunu deneyebilirsiniz, hangileri olduğu şu an aklıma gelmiyor.

 32. ONUR Says:

  BEN BU DEDİĞİNİZE UYDUM VE YARADI 70 KİLOYDUM 40 GÜNDE 10 KİLO VERDİM….YANİ 60 KİLO OLDUM…SAĞOLUN…TAVSİYENİZ İÇİN

 33. hüseyin emmı Says:

  ben günde sabah 3 bardak su içtim öğledede 3 bardak su içtim spor yani egzersiz yaptım akşamda 3 bardak içtim ve yatıncada 1 bardak su içtim ve sonra suyu iştiğimde terler akmaya başladı bn bunu tam 1 hafta denedim tam 3 kilo verdim kimbile ayda kaç kilo veririz bu söylediklerimi kesin yapın teşekkürler bbyy

 34. sümeyye teke sivas özel idare ilköğretim okuluna gidiyorum 8/A Says:

  bn günde tam10 bardak su içiyorum sonra spor yapıyorum babamla birlikte bu yaptıklarımızı 1 hafta denedik ve tam 3 kilo verdik bunları bizim yaptığımız gibi yapın sizdede işeye yaradığını göreceksiniz bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 35. büşra Says:

  valla ben 14 yaşındayım 50 kilodayım bi çözüm bulun yalvarıyorum zayıflamak istiyorum 14 yaşında 50 kilo nedemek yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa delircem allahım

 36. aslı Says:

  bende fazla kilolarımdan kurtulmak için internetten bitkisel ürün araştırdım izlanda yosunu aldım yosun olması belki cazip geldi bilmiyorum ama iyiki tercihi ondan yana olmuş 2.aydayım1 ayda 5 kilo verdim diğer ürünlerin etkisi ne olur bilmiyorum ama bana göre bu iyi bir sonuç tavsiye edrim

 37. gülnaz Says:

  ayla arkadaşım bende kullandım izlanda yosununu iki ayda 10 kilo verdim şuan senin de dediğin gibi gayet sağlıklıyım ve hiç bir problem olmadı.

 38. webdr Says:

  Arkadaşlar, izlanda yosunu yiyip, yerinizde oturarak kilo verdiğiniz söyleyip yanlış bilgilendirme yapmayın eğer gluteus maksimusları kaldırıp spor yapmasaydım dünyanın en kral zayıflama ilacı dahi bana kilo verdiremezdi. Bu gerçeği görmezden gelmeyin artık, izlanda yosunu olsun şu olsun bu olsun, ben denedim bana bişey olmadı gibi bir yaklaşım yanlıştır, siz ya da vücudunuz deneme tahtası değil, doktorlar da boşuna maaş almıyorlar, gidip doktorunuza olmadı sertifikalı belgeli bir diyetisyene gidip soracaksınız ve öyle kullanacaksınız, yosun hakkında kısa bir bilgi vereyim, yosun yeşil detox denen ürünler içerisinde kullanılan önemli bir etken ancak ben hiç ama hiç sadece yosun tableti içip, yosun yiyip zayıflayan insan görmedim, ilk sizden duydum ve eğer mümkünse bana ya da burayı okuyan kimselere, sorumluluk sahibi birer birey olarak bilimsel veriler getirin, ben denedim oldu ile bu işler yürümez, başta siz olmak üzere kimsenin vücudu deneme tahtası değil, bilmediğiniz ilaçları ya da suplement dediğimiz destek maddelerini kullanmayınız.

 39. elif Says:

  1.58 boyundayım 73 kilodayım çok şişmanladım spor yapamıyorum koşu falan vakit yok yer zaman sıkıntısı var evde yemeklere dikkat edyim diyorum o da olmuyo az su içiyorum meyveyi çok seviyor tüketiyorum zayıflama tableti bölgesel zayıflama lut gölü tuzu bunları kısa süre denedim olmadı çok kötüyüm ya 2 diyetisyene gittim kagıt verip gönderdiler kan şekerim çok hızlı düşüyo ac kalmamaya çalışıyorum ama çok zorrr ya ne yapcam bilmiyorum kilolarımlaçok mutsuzum……

 40. gülçin Says:

  ben evde şınav çekmeye başlıdım 50 tane çekiyorum ve ip atlıyorum 200 defa işe yarar mı?acaba

 41. FURKAN Says:

  acaba zeytinyağı yerine mısıryağı kullanabilirmiyim??

 42. FURKAN Says:

  ve bide evde sporumu(bisiklet sürmek) yapınca her bir seferinde kaç kalori vermeliyim? bide 1 kilo kaç kaloridir?

 43. aslı Says:

  TABİKİ BİLGİ ATMAK İSTERİM İNTERNETTEN KISABİRBÖLÜM GÖNDERİYORUM SİZE.

  İzlanda Yosun Tableti (Iceland Moss)

  Iceland Moss (İzlanda Yosunu), yeni nesil doğal ve bitkisel zayıflama tabletleridir. Uzmanların sonteknolojiile yürütülen çalışmaların ortak bir sonucu olarak içeriği doğadaki eşsiz ve sağlıklı bitkilerden formülize edilmiştir. Yosun haplarının zayıflama ve kilo kontrolü üzerindeki etkileri yaygın olarak bilinmektedir. İzlanda Yosun Tableti Avrupa’da uzun bir süreden beridir kilo kontrolünü sağlamak için kullanılmaktadır. Karaciğer, tiroid bezi ve böyle yağ yakma organlarının işlevselliğini arttırarak vücuttaki yağların parçalanmasını hızlandırır. Metabolizmanın işlevsel geriliği genelde ilerleyen yaşa ve vücudun direnç kaybetmesine bağlıdır. Vücut direncini arttırmak için süreklisporve bazı ağır egzersizlerin yapılması gerekir. Fakat İzlanda Yosunu ile vücudun kırılan bu direnci artar ve böylece vücuttaki yağ yakımı süreci tekrar tam kapasite aktif hale gelir ve hızlanır.

  İzlanda-Yosun Tableti Etkileri !!!

  1 Iceland Moss’un Detoks ve Metaboost Etkisi
  2 Yağ Yakımı Sürecinde Iceland Moss’un Etkileri
  3 Gün boyu tokluk ve Mide rahatlaması
  4 Boşaltım Sistemi Düzenlemesi ve Vücudun Detoksifikasyonu
  5 Bel, Basen Bölgelerindeki Selülitlerin ve Genleşmiş Derinin Sıkılaşması
  KAYNAK:http://www.samanyoluhaber.com/h_501705_zayiflatan-izlanda-yosunu-kapis-kapis-satiliyor.html

 44. pınar Says:

  40kiloyum 1.31 boyum var normal mi acaba?

 45. hande Says:

  zayıflamak için herhangı bır ılacın etkılı oldugunu dusunmuyorum tek basına bı ıse yaramaz sporla desteklemek lazım dıyosunuz ılacları kullanmasak ve spor yapsak daha faydalı olcagına ınanıyorum yalnıs bılgılendırmenız hos degıl ama dıger gerı kalan yazdıklarınıza katılıyorum..

 46. FURKAN Says:

  ben sporumu şöyle yapıyorum evde koşu bandı yok ama bisiklet var bisiklet sürerim,daha sonra ip atlarım vb. koşuya vaktim olmaz benim.başka ne gibi sporlar ekleyebilirim???

 47. FURKAN Says:

  acaba sizin bol bol su içmenizin amacı nedir zayıflama için nasıl bir fayda sağlıyor

 48. merve Says:

  Ablacım benim yaşım 18 boyum 1,60 ama 70 kiloyum fazla kilolu görünmüyorum ama rahatsız oluyorum sizce ne yapmam gerekiyo yada normalmi benim kilom bu konu hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum lütfen.

 49. ersan Says:

  arkadaşlar benden herkeze bi tavsiye cok bilmişlik yapmış olmuş olmayayım ama bildiğimiz fırça sapını ensenize koyun kolarınızı uzaltıp elşnizle tutun ve sağa sola günde 100 kere yapın 90 derece şeklinde dönün.ben 44 günde 11 kilo verdim.tabi yanına mekik de eklerseniz karın bölgesindeki yağları yakmış olursunuz herkesin günlük yaşantısında yapaçağı en basit spor.sarımsak yutmayıda ihmal etmeyin öğlen bir diş akşam 1 diş mutlak yutun ılık bir suy la faydasını göreceksiniz arkadaşlar.

 50. esra Says:

  ben ev hanımıyım 1.63 boy 70 kilodayım biliyorum kilom çok ama doğumdan sonrada baya aldım şuan evde spor yapmak gibi bir durumum yok yada dışarı çıkıp çok yürümek gibi bana ne tavsiye edersiniz

 51. erhan Says:

  bn basketbolycym 1.85 boy ve 90 kılyom kımse kılolusun dmedı ancak kılolu gozukyrm spor cok ypyrm ama yedıklerıme dkkt etmyrm spordan gelnce cok ac olyrm napmam gerek teskkrler?

 52. volkan Says:

  slm

 53. mehmet fahri güngör Says:

  1 ayda 9 kilo verdim ,ekmek ve nişastalı gıdalardan uzak durun, spora falan gerek yok ,az yiyin,

 54. aslı Says:

  çok kiloluyum ne yapmalıyım 11 yaşında ve 45 kilo :(

 55. şahadet Says:

  oturup ağlamak istiyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm bana kise yardım edemezmi ben 11 yaşındayım boyum 1.50 kilomu söylemekte utanıyorum

 56. cansummmmmmm Says:

  ben size çok teşekkür ederim
  elinize saglik

 57. glsm Says:

  cok tsk edrm yasım 15 ama kilolarım 30 yasındaki kadından daha fazlaydı bu durum benim psikolojimi çok etkiliodu bundan dolayı hayatımda cok olumsuzluklar yasadım ama sizin yaptıklaınızı yaptıktan sonra daha iyiyim 80 gün denedm ve en sonunda sonuca ulastım arkadslarımla aynı kilodaym cok mutluyum tekrr tsk edrm :)

 58. webdr Says:

  Tebrik ederim sizi, gelin bunu forumda da paylaşın lütfen, tecrübelerinizi aktarın! Orada da sizin gibi çabalayan insanlar var!
  http://www.teknotokat.com/forum34-hobi-ve-yasam/forum57-sohbet/

 59. lllkkk Says:

  bu diyeti uyguladım çok iyi sonuç aldım ama sadece 7 kilo verebildim :)

 60. webdr Says:

  http://www.teknotokat.com/forum34-hobi-ve-yasam/forum57-sohbet/
  foruma gelip bu başarılarınızı paylaşın lütfen!

 61. betül Says:

  benim de fazla kilolarım var ama bnde sadece azim ve sabır eksik çünkü 1 hafta sppor yaptıktan sonra kilo vermediğimi görünce üzülüyorum ve buda benim tüm ümidimi kırıyor verdiğiniz tavsiyeler çok güzel gerçektewn eğer cevap verirseniz sevinirim:d

 62. webdr Says:

  Forumda sizin gibi arkadaşlar var ve motivasyonlarımız sayesinde azimle ilerliyorlar, küçük bir ipucu tartıya 4 günde 1 bakın.

 63. orange Says:

  ya bende zayıflamak istiorm ama spor yapamıorm okulmdan dolayı fakat okulla evmn arası 2 km gelş gdş yürüyorm bunn yararı olurmu dersanede aynı uzaklıkta orayada yürüyorm :S

 64. banu akar Says:

  ben günlük özel bir diyet uygulayamıyorum çnkü okula gidince diyet yapmam zorlaşıyor. öğle yemeklerini az yiyorum ve bu yüzden eve baya aç geliorm. dersten spora ayrcak vaktim olmuor. ne yapmalıyım?

 65. irem Says:

  7. sınıf ögrencisiyim ama 43 kiloyum boyum 1.50 acaba normal mi?

 66. webdr Says:

  İrem sen daha bunları dert edinmeyecek kadar küçüksün ama vki (vücut kitle indeksi) şeklinde araştır lütfen.

 67. yağmur... Says:

  mrb, ben de 1 hafta önce bu yazınızı okudum. yıllardan beri kilolarla problemim var. kilonun bana yakıştığını söylese de herkes ben son 2 yıldır rahatsız oluyorum ve bu konuda araştırmalar yapıyorum. ama bu yazı bana çok samimi geldi ve beni tekrar bi gaza getirdi. bugün bi pedometre aldım. ama şunu sormak istiyorum: siz ben koşu yapıyorum demişsiniz ya ben de hızlı hızlı yürüyüş yapsam ne dersiniz? ve pedometrenizde günlük kaç kcal harcadığınız yazıyordu? ayrıca tebrik ve teşekkür ederim.

 68. Simay Says:

  ben 12 yaşındayım 35 kgım normal mi?

 69. orange Says:

  ya bna da bi fkr söleyeblrmsnz acaba ?

 70. Hakan Says:

  Kilo vermeye çalışıyorum, akşam yemek yememeye gayret gosteriyorum. günlük en az 8 km yürüyorum, hafta sonları hariç çunku okul günleri yol yürümekteyim. hafta sonları ise maç yapmak vb, gecen sene bunları yaparak baya kilo verdim fakat yaz ayı geldiğinde 20 günde verdiğimden fazlasını geri aldım… akşam yemiyorum, sabah yürüyorum bu şekilde kilo verebilirmiym?

 71. webdr Says:

  Kilo her türlü verilir Hakan, zaten sende kilo verdiğini söylemişsin ancak sağlıklı vermediğin için hepsini geri almışsın. Şu nesfit ya da keloks 14 günlük diye ortaya çıkan cornflakes tarzı ürünler var, diyeti bunlarla yap ve ara öğünleri meyve ve diyet ürünleri ile geçirebilirsin. Yürümek kilo verdirir ancak tempolu yapılırsa, herkes okula yürüyüşten bahsediyor, arkadaşlar okula yürümek ya da bu tarz faaliyetleri yapmak metabolizmanızı hızlandırır ancak istediğiniz o büyük kilo vermeleri ancak 6-7 ay sonra sağlar eğer gerçek anlamda daha kısa zamanda kilo vermek istiyorsanız, doktorunuza başvurduktan sonra HITT ya da Fartlek antrenmanlarını araştırın.

 72. webdr Says:

  Simay, 12 yaşında ve 35 kg olup bunu kafana taktığın için normal değil bu :) hayatını yaşa birazcık

 73. webdr Says:

  Ne gibi bir fikir istiyorsun oranj?

 74. webdr Says:

  Yağmur, ben teşekkür ederim, kiloyu yakışıp yakışmamasına göre değerlendirmek pek doğru değil, iç görüntünüzde önemli, iç görüntünüz derken kolesterol seviyeleriniz yani lipid profilinizden bahsediyorum. O yüzden dışarıdan kilo sana yakışıyor laflarına kulak aldırmayın.

  Koşu konusunda şunu söyleyebilirim, yazımda da yazdım, ilk başladığımda tabir uygunsa .ıçımı kaldıramadığım için koşamıyordum, parkura gidiyordum, öyle bön bön millete bakıyordum ya bunlar nasıl koşuyor diye, neyse gel zaman git zaman, önce yürüme ile başladım, yürüdükten sonra kendimi iyi hissettikçe hızlı yürümeye başladım, daha sonra baktımki 1 tur koşarak atabiliyorum, sonra zamanla yağmurun altında koşacak kadar sevdim bu olayı.

  Koşu ya da yürüyüş, en önemlisi hamster gibi bir parkuru öylesine dolanmak değil, bu koşu ya da yürümeyi yağ yakmak için en etkili nasıl kullabilirim sorusudur. Şöyle yapın, pedometreye bakın 100 metre normal ritimde yürüyün, sonra 50 metre hızlı yürüyün, sonra tekrar 100 metre normal ve 50 metre hızlı yüksek tempoda yürüyün, bu 150 metreyi 10 defa tekrarlayın, baktınız kendinizi iyi hissediyorsunuz, 75 normal 75 yüksek tempo yapın, günler ilerledikçe, 50 normal 100 yüksek tempo yapın, sonra göreceksinizki koşmak isteyecek ve kendinize neden koşmuyorum diyeceksiniz, koşuyuda böyle kademeli yapın ve kendinizle barışık olun.

  Başarılı haberlerinizi bekliyorum.

 75. webdr Says:

  Banu Akar, bazı gıdalar insanın acıkmasını geciktirir, bu tarz gıdaları ara, duyduğum kadarıyla tarçın bunlardan biri, ayrıca nesfit ya da kelogs’un 14 günlük diyetlerini düşün. Tuz, şeker, hamur işini kes. Şeker için yapay tatlandırıcılar var, bunlar içinde şu anda en güvenli oldukları düşünülenler Splenda ve Stevia, mümkünse bunlarıda kullanma ve sevdiğin şeyleri şekersiz iç. Spor ise ihmal edilmeyecek, insanı zinde tutan ve yaptığı her işten zevk almasını sağlayan olağanüstü birşey.

 76. webdr Says:

  Olur Orange, ancak bunu 6-8 ay aksatmadan tekrarlarsan, bu şekilde okullar arası yürüşle kısa zamanda kilo vermeyi unut.

 77. webdr Says:

  Şahadet, 18 yaş altında ve özellikle bayan olup kilo sorunu çekenlerin ilk gitmesi gereken yer hastanedir. Özellikle bu kiloları neden aldığınıza anlam veremiyorsanız bunu mutlaka yapın.

  Şöyle, hastanenin pediatri endokrinoloji bölümüne gidin ve kilolarınızdan şikayetçi olduğunuzu söyleyin, doktor derseki “olur öyle” siz olmaz diyin ve hormon tetkiklerinizi istediğinizi bir şekilde belirtin, zira doktor arkadaşlar bu tarz isteklerde “benim işimi bana mı öğretiyorsun” yaklaşımında olabilir.

  Sonra gel yine konuşalım.

 78. özge Says:

  ya ben 11 yaşındayım ve 37 kiloyum napıcam

 79. Hakan Says:

  Anladıgım kadarı ile, nesfit alıcam ve ara öğünlerde yiyeceğim onu değil mi? eğer yanlıs anlamadıysam..

 80. webdr Says:

  Hakan, Nesfit senin 14 gün kadar sabah ve akşam ana öğünün olacak, nesfit içine yarım avuç fındık vb.. atabilirsiniz ya da meyve ekleyebilirsiniz, eziyete dönüştürmeyin, nazi kampı değil sonuçta isteyerek yapmanız lazım ve nesfit sonrası ya da kelogs sağlam su iç ki karnın şişsin ve bir süre daha açlık hissetme, ara öğünleri diyet ürünleri ve meyve ile geçir, 3 litrenin üzerinde su iç günde.

 81. tuna Says:

  kullandığınız l karnitin ve cla nın zayıflamaya etkisi nedir biraz bahsederseniz sevinirim benim 5 kilo kadar fazlalığım var uzun süredir diyete rağmen kilo veremiyorum takviye kullanmayı düşünüyorum fikriniz nedir

 82. webdr Says:

  CLA yağın vücuda alınması, alınsa da kullanılmasını engeller, l karnitin ise giren yağın antrenmanla yani sporla daha hızlı yakılmasını sağlar diye biliyorum. CLA için şu bağlantıya, karnitin için ise buna bakın. Kesinlikle illa kullanın demiyorum, doktorunuza başvurmadan kullanmayın.

 83. yağmur... Says:

  keşke bana yakın bi yürüyüş parkuru bulabilsem:( şimdilik tempolu olarak 1 saat yürüyerek ve extradan spor salonuna yazılarak programıma başlamak istiyorum… ancak son bir rica olarak cla ve karnitini nasıl kullandığınızı ne zaman kullandığınızı ayrıntılı olarak yazarsanız memnun olurum. herşey için teşekkürler..;)

 84. webdr Says:

  Spor salonuna gerek yok, yaklaşık 2 metrekare alanda 15 dakika ile yaklaşık 1:30 saat koşmuş gibi olabilirsiniz. Bunu yapmanızı sağlayan spor dalı kettlebell yani giryadır. Şuraya bir göz atın. İp de atlayabilirsiniz, ayrıca forumun şu bölümüne girin, burada diğer kilo vermek isteyen kimselerede motivasyonları kırıldığı anda motivasyon konusunda yardımcı oluyoruz ya da kilo verme sürecinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Başlangıç kilonuzu biryere not edin, ayrıca kan lipid profilinizi çıkartın (total biyokimya tetkiki yaptırın) böylece gelişmenizden haberiniz olacak, ilk 1 hafta hiç tartıya çıkmayın.

  Şu şekilde kullandım CLA öğünlerden önce bol suyla 1 kapsül, karnitin spordan 45 dakika önce 2 kapsül bol suyla.

 85. Cansel Says:

  Diyetimizi yapıyoruz az yiyoruz ek yani yardımcı ürünler kullanıyoruz vesaire.. AMA BENCE herseyden önemlisi her zaman hareketli olmak.. Yapılan bir araştırmaya göre sürekli hareketli olan insanlar daha sağlıklııııymış… Yürüyüş alanımız olmasa bile bunu bahane etmemeliyiz. bence önemli olan spor yaptığımızda hareket etmek değil her an hareketli olmaktır.. Bir de uyku alışkanlığını tamamen bırakmak lazım :)

 86. tuna Says:

  bende sizin dediğiniz takviyelerin aynılarını ve de hızlı al dan aldım bu sabah ilk kez içtim sadece yürüyüş yapabiliyorum bir birbuçuk saat yürüyüş yeterli olurmu acaba?

 87. webdr Says:

  Hangi sporu yaparsanız yapın, doktorunuza da başvurduktan sonra, sporu ya da yürüyüşü interval şeklinde yapın, önceki mesajlarda bunun nasıl yapıldığını diğer arkadaşlara anlattım lütfen bakın. Bizi twitter’dan da takip edebilir, ilgili soruları sorabilirsiniz. http://www.twitter.com/langturk

 88. burcu Says:

  ARkadaşlar ben gecengun haberlere bakıyordum bitana manken vardı yabancı o zayıflamış sorular soruolardı ona nasıl zayıfdınız filen die dedıkı hep yesillik yedim diodu sabah kahvaltısında hep yesellik yiyin diodu benden kısaca bu kadar kısa dedım biraz uzun oldu ama

 89. yağmur... Says:

  peki bu claone ve karnitin yerine altın çilekhapını sipariş versek sizce daha iyi olur mu???

 90. webdr Says:

  @yağmur

  Bir zamanlar elma krom vardı, bir zamanlar biber vardı, şimdi de altın çilek var, bunlar dönemsel ürünler, reklam havası ile yakar kavurur ortalığı satış rekorları kırarlar siz de bu arada denek olursunuz, inanın altın çilek ne işe yarar hiç inceleme gereği bile duymadım, bence reklam sektörüne paranızı kaptırmayın, uzak durun böyle dönemsel zayıflama hedelerinden, seneye kurubaş soğan gelir bunların yerine, sporunuzu yapın, diyetinize uyun, suplement sadece birazcık hızlandırır, insana oturduğu yerden kilo verdirtmez…

 91. tuna Says:

  merhaba yazınızda şınavdan bahsetmişsiniz bununla ilgili bilgilerinizide paylaşırsanız sevinirim bu arada yardımlarınız için teşekkürler

 92. webdr Says:

  @tuna

  Merhaba,

  Şınav benim için aşılması gereken bir engeldi, evde yapacağınız en kolay hareket ne dersiniz şınav, çok kiloluyken 1-2 ancak yapardım, kilo verdikçe çok fazla şınav yapmaya başladım. Nasıl bir bilgi istiyorsunuz?

 93. webdr Says:

  @tuna

  Merhaba,

  Nasıl bir bilgi istiyorsunuz?

 94. tuna Says:

  özür dilerim yanıtınızı geç farkettim şınavın yağ yakımına ya da zayıflamaya özel bir etkisimi var diye merak ettim..diyetinizi en ince ayrıntısına kadar kaçırmadan uygulamak istiyorum bu nedenle her ayrıntıyı anlamaya çalışıyorum.

 95. tuna Says:

  bu arada pedametreyi nereden almamı önerirsiniz ve kaç kilometre yürümek yeterli olur dersiniz

 96. webdr Says:

  Bakın şurada bir tane var
  http://www.amazon.com/Omron-HJ-112-Digital-Pocket-Pedometer/dp/B0000U1OCI
  omron ürünler çok kaliteli oluyor, mümkünse güzel bir omron ürünü ebay’den getirtebilirsiniz.
  Yağ yakımı için konuşuyorum, 15 dakika yürüseniz yeterli ama nasıl yürüdüğünüz çok önemli, fartlek-interval-hiit ya da tabata antrenman türlerini netten inceleyin ve bunu kendinize göre uyarlayın, mesela 15 dakikanın 1 dakikasını %70-80 temponuzla hızlı yürüyün, 2 dakikasını hafif yürüyün ve bu şekilde sürdürün, eğer zorlanırsanız 30 saniye hızlı yürüyün 1.5 dakika normal tempo, zamanla bu tempoları arttırırsınız mesela 15 gün sonra 2 dakika hızlı yürür 1 dakika yavaş yürürsünüz gibi..

 97. webdr Says:

  @tuna

  Yağ yakımı kas grupları ile ilgili, en büyük kas grubunu çalıştırırsanız en çok kiloyu daha hızlı verirsiniz, etrafınıza bakın bilinçsiz onca insan var, karın bölgemi eriteceğim diye aletler alıyorlar kendilerini mekik çekerken sakatlayanlar bile var, halbuki karın bölgesindeki abdominisler (karın kasları) kas grubu olarak tüm vücuda oranla azdır, mekik yaparak kilo vermeye çalışmak ya da karın bölgesini eritmek saçmalıktır, onun yerine daha büyük kas gruplarını çalıştırmalıyız! Şınav da kilo vermek için yapılmaz, ben kendimdeki gelişmeyi başka bir şekilde kaydetmek için örnek vermiştim. Mümkün olduğunca fazla kas grubunu çalıştıran hareketler yapmalısınız, yürümek, koşmak gibi eğer bunları yapamıyorsanız, o zaman en büyük kas gruplarını çalıştıran hareketleri yapın, en büyük kas grupları neler? Mesela gluteus yani kalça ve quadriceps yani uyluk bölgesi kaslarıdır gibi, ben sonra zamanlarda kettlebell yani giryaya sardırdım ve bunu kendime uyarladığım tabata ile birleştirdim, aldığım sonuçlar yüz güldürücü, girya ya da kettlebell ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.teknotokat.com/forum34-hobi-ve-yasam/forum60-kisisel-gelisim/forum61-girya-kettlebell/ adresinden ulaşın, röğortajları izleyin, youtube ve benzeri sitelere bakın, dışarı çıkmadan koşmadan etmeden kilo vermek için ideal gibi..

 98. Endtst Says:

  yaklaşık bir haftada 91.5 kilodan 88.5 kiloya düştüm ama daha sonra yarım kilo bile verememeye başladım :D 88.5 kiloyum 15 yaşındayım biliyorm normal değil ama biraz boyda olmasına rağmen çok şişman gosteriyorum.. Önerileriniz neler? her akşam düzenli olarak 20 tane mekik çekiyorum, şınaw biraz zor geliyor kilodan dolayı.. Her gun hızlı yürüyüşler yapıyorum yaklaşık olarak 9 km kadar… Diyet olarak bol bol su içelim – sadece yapmamız gereken bu mudur? Bilgili birine benziyorsunuz bu dalda, o yuzden sormak istedim – şimdiden teşekkürler :)

 99. tuna Says:

  merhaba girya hakkında biraz bilgi edinmeyi başardım gerçekten verimli görünüyor ama bunu yapmak için kursamı gideceğiz?Acaba cd leri varmı?Siz nasıl öğrendiniz?

 100. webdr Says:

  @tuna

  Murat Şinikçi var, Türkiye Başantrenörü, Umut Bey’in selamı var diyin açın bi telefonla konuşun, ankara istanbul’daysanız işiniz daha kolay, 0532 376 20 70. Kursa gitmenize çok gerek yok enter the kettlebell adında bir kitap ve dvd var, internette bulabilirseniz size yardımcı olur ama giryayı edinecekseniz dünya standartlarında giryaya oradan ulaşırsınız ve size daha çok bilgi verecektir Murat Bey.

 101. webdr Says:

  @ Endtst

  20 mekik yerine, squat denen çömelme hareketini yapın daha hızlı kilo vermenizi sağlar, zamanla hem hareket sayısını arttırır hem de elinize ağırlık alarak hareketi zorlaştırırsınız, hem kalçaları da sıkılaştırır ve özellikle bayanların sellülit problemlerine birebirdir. Lütfen diğer yorumları da okuyunuz pek çok bilgiye ulaşacaksınız.

 102. Endtst Says:

  Bağışlayın ama squat hareketini ilk sizden duyuyorum – ona ait bir fotoraf vb var mı elinzde?

 103. webdr Says:

  @Endtst
  Google’da aratınca güzel bir makale ile karşılaştım, buraya bir bakın yardımcı olacaktır.
  http://www.bodytr.com/2009/08/comelme-squat-hareketine-bir-bakis.html

 104. esmaa Says:

  yalana bahala :) :):):):)

 105. mayıs Says:

  ben öğretmenim eve geç geliyor yürüyüş yapamıyorum evde ip atlamaya şınav çekmeye çalışıyorum ama pek etkili olmuyor.malum yaz geldi ne yapmam gerekir ?

 106. haziran Says:

  webdr bey.:D diyorum isminizi bilmiyorum öncelikle günaydın. ya benim bir maruzatım olacak. ben diyete başlamak istiyorum ama diyette 1 kibrit kutusu büyüklüğünde BEYAZ peynir diyor. ben beyaz peynir yiyemiyorum.denemediğim marka kalmadı hiçbirirni de yiyemedim.acaba light kaşar peynir var mı? beyaz peynir yerine light kaşar peynir yenilebilir mi kahvaltıda? mesela 1 kibrit kutusu değilde onun yarısı gibi. şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkürler

 107. webdr Says:

  Kibrit kutusu kadar saçma bir ölçü yoktur bana göre, beyaz peyniri sevmiyorsanız yemezsiniz olur biter, insanları yapmak istemediği birşeye yönlendirirsen, buna tepki verir, tepki ise ertelemekle başlar ve vermek istediğiniz o kiloları zaten beyaz peynir sevmiyorum diye vermezsiniz ya da vermeyi ertelersiniz. İnsan özgür olmalı, rahat olmalıki kilo verebilsin, en sevdiğiniz şey sabah süt içmek mi? Gidin lightını için hem de iki litre için en sevdiğiniz şey reçel yemek mi? Gidin lightini yiyin, en sevdiğiniz şey ekmeğe yumurta banmak mı, tam tahıllı ekmeği alın ve 1 yumurtaya banın, kasmayın kendinizi, yapacağınız tekbirşey var, light ürünlere yönelmek bunun dışında yediklerinizi günlük yaptığınız sporla zaten yakacaksınız merak etmeyin. 1950′lerin diyet kitaplarından çıkmış gibi duran kibrit kutusu ölçüsünün canınızı sıkmasına izin vermeyin, yakın atın gitsin o kibrit kutusunu ve sizi sevmediğiniz şeyleri yedirmeye yönelik her türlü diyeti atın çöpe çünkü bu hafta olmasa sonraki hafta sizi bezdirecektir, yorumları okuyun çok değerli bilgiler var.

 108. haziran Says:

  çok teşekkür ederim bilgileriniz için. ben mesela yarın diyete başlasam sabah kahvaltımı düzgün light ürün olarak yaparım zaten kahvaltıda ne yiyebileceğim bellidir. ama öğlen okulda olduğum için sebze yemekleri bulamıyorum öğlen yemek için ne önerirsiniz. yazınızda okudum light büsküvüler demişşisiniz onu ne ölçüde yiyicem. bir paket mi mesela. her öğlen de onu yemek te şişmanlatmaz mı sonuçta o da tahıllı bir şey ve de insanı baydırtmaz mı? yani öğlen okulda olup sebze türü yemek bulamayanlar için ne tür alternatifler önerirsiniz. bir de o light çubuk büskivi yanında ne kadar litre su içilmeli ki tokluk hissi versin?

 109. webdr Says:

  Rica ederim ancak okulda okuyan kimselerin özellikle okul zamanlarında diyete çok yönelmeleri taraftarı değilim. Günde en az 2 litre su.

 110. haziran Says:

  zaten okul kapanıca diyete başlıcam ama şimdi siz her şeyin lightıne yönel diyorsunuz. şimdi sabahları peynir yemek lazım düzenli ve sağlıklı beslenmek içni biliyorsunuz beyaz peynir yiyemiyorum. kaşar yiyorum ama o da çok yağlı oluyor ve kaşar peynirin lightı yok bu konuda ne yapmam gerekir. mesela ben sabahları dilimli kepek ekmekleriyle üzerine yağ sürmeden kaşarlı tost yapıyorum. başka ne gibi alternatif kullanabilirim. bir de akşamları gece geç vakitte karnım acıkırsa ne yapmalıyım. o vakitlerde meyve de şişmanlatıyo içinde şeker olduğu için diye duydum.

 111. çağla Says:

  ben 8.sınıf öğrencisiyim 53kiloyum ve 53 kilodan şikayetçiyim acilen kilo vermek istiyorum.ama beceremiyorum nasıl kio verebilirim sadece suylamı

 112. çağla Says:

  bize önereceğiniz sporlar nelerdir

 113. dilara Says:

  Ya ben zayflamak ıstemyrm sadece yağlarım ersn istyrm kilom cok normal boyuma göre ama bölgesel yağlanmalarım var nasıl eritebilirim? diyet yapmak istemyrm sporla ertmek istiyrm cunku dyete devm edebileceğimi düşünmüyorum

 114. çağla Says:

  sadece suylamı zayıflanır

 115. FURKAN Says:

  ben az yemeye çalışıyorum.ama bazen annem güzel yemekler yaptığında kendimi tutamadığım oluyor.bunun için ne yapmalıyım????

 116. burçin Says:

  165 cm 14 yasındayım kılOM 64 BIRAZ YAPILIYIM NORMALMI DİYETE GIRMEK ISTIYORUM ACABA BOY UZUMAMAMI ENGELLERMI???

 117. atakan Says:

  bakın ben12 yaşındayım 63 kiloyun benim acilen 40 lara düşmem lazım kimse beni beğenmiyor. herkes hayvan diyor bi de ben hiç hareket etmeyi sevmiyorum bunun önüne nasıl geçerim bana uygun bişi var mı varsa cevabını lütfen verin

 118. MafiaKing Says:

  aslında işin aslı günde 5 km koşarsan ve belediyelerin sağlamiş olduğu spor servisleri var mesela stadyumlarda yada halka açik yerlerde o makinelerde çalişsan ve yemeği kesebilsen mesela yağli yemek hiç yeme özelikle çayi şekersiz iç kurutuyor adamı :) kepek ekmek hep tercih et ve sadece sebze meyve tüket :) tabi bunlarda ilk bahar yapılabilecek şeyler ben yaptim gecen sene 2 ayda 28 kilo verdim en son vucutdaki suyu atmaya geliyor zaten belli bir kısmı verdim havalar soğuyunca birakmak zorunda kaldim :) ) yine kişin 30 kilo aldim .:D

 119. Oğuz Says:

  selamun aleyküm arkadaşlar… faydalı olması açısından birkaç şey paylaşmak istiyorum… benim boy 175 ve kilo diyet ve spora başlamadan önce 101 idi… 30 gün civarında kilom şu an 89-90 arasında gidip gelmekte… nasılmı … kendime özel diyetim ve yani üç beyazdan kaçınmak ve yürüyüş ve mekik vesilesiyle oldu… boyuma göre kilom şu an hala çok fazla hedefim 75 kg a ulaşmak.. diyete ve spora devam, kaçamaklar çok önemli aşırıya kaçmadan haftada bir istediğinizzi yiyin ve bir hafta boyunca sabretmeye ve spora devam edin … benim işim daha bitmedi inşallah göbeği erittikten sonra tekrar size yazarım… herkese başarılı çalışmalar, özellikle kilo verme kısmı için….Allah cc a emanet olun…

 120. ceren Says:

  <3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<
  3<3<3<3<3<3<3

 121. fatma Says:

  zayıflayamıyorum istiyorum yaşım daha 17 am çok kiloluyum zayıflamak istiyorum napmalıyım

 122. esra Says:

  ben 21yasnda bı cocuk annesiyim 1.58 boy 65kg .diyet yaparken ilk 2..3gun kendımı tutablyrm ama sonra amaan dıyorum.cevremdklr olsun esım olsun ıyi gorundğmu soylesede ben memnun deglm .38-40 beden gıyıyorum.dıyetısyene gttm 1hafta bıle dıyet yapamadm.altn cılek aldm kılo veremdm.termoaktıf tuz aldm olmadı.neyapcm.yemek yemeyı sevyrm.bana bısey önerrmsnz..teşekkrler

 123. arzu Says:

  ben 15 yaşındayım 56 kiloyum we bu dediklernizi yaparsam kesin açlıktan ölürüm..

 124. emine cesur Says:

  sizi tebrik ediyorum ve yıllardır veremediğim kiloardan kurtulmak istiyorum yöntemlerinizi deneyeceğiminsallah verimli olur

 125. betüll Says:

  merhaba ben betül 17 yaşındayım 1.60 boyundayım 80 kiloyum neyapmam gerekıyor 10 kio veriyorm daha fazla veremiyorum fakat 10 kilo yeterli değil aksi taktirde verdimide hemen geriye alıyorum bana yarıdmcı olursanız çok ama çok sevinirim sspor yapma gibi bi alışkanlımda yokk artık fazlalıktan kurtulmak istiyorum :( :(

 126. gülşahh Says:

  mrba ben 24 yaındayım ve 87 kiloyum:( kilolarımı vermek istiyorum ama ne zaman diyete başlasam ya sıkılıyorum ya da etrafımda sevdiğim yemekleri yiyen insanları görünce dayanamıyorum yemek yemeye çok düşkünüm:)) ailemle yaşadığım için zeytinyağı kullanamıyoruz ççnkü annem sevmiyo yemiyo ayçiçek yağı kullanmak zorundayız olurmu acaba?
  birde yazınızda splendayı kanser vakfı destekliyor neden anlamadım ama demişsiniz ben kanserle mücadeleyi çok araştırmıştım o bilgime dayanarak söylüyorum normal şşekeer kanser hücrelerini besler splenda kanser hücrelerinde aynı etki yaratmıyor demekki destekliyor :)

 127. oqulcan Says:

  ben daha yeni başladım fakata ne kadar spor yapacaqımı bilmiorum vede akşam zeytinyaqlı seyler yerine bazı seylerden az yesem weya başka önerilerniz warmı acaba ltfen yardım edin

 128. söyleyemem Says:

  meraba ben cok kotu bı durumdayım 84 kıloyum ve 1.73 boyundayım daha 14 yasındayım bende zayıflamak ıstedıgımı gıymek ıstıyorum ama yapamıyorum cıkolata yemeden duramıyorum nolur yardım edın

 129. feride Says:

  selam hocam ben zayıflamak istiyorum ama ben ilaç içtim için zayıflaaymadım ben kilom 60 50 düşmek istiyorum bana yardımçı olmuşnuş

 130. webdr Says:

  @feride oturduğun yerden, sadece diyetle ve hapla kilo verilmez mi verilir peki sağlıklı olur mu? olmaz, çünkü vücudun bu düşen kiloya kendini adapte etmesi lazım, bunu nasıl yapacaksınız, mutlaka spor olmalı!

 131. webdr Says:

  @söyleyemem
  Çikolata yemenin neresi kötü hatta bitter yani siyah çikolatının kalp sağlığı üzerine etkisi tartışılmaz, pek çok yazı okudum ancak dozu tabi ki kaçırmayacaksınız.

  Bakın puberte diye bir kavram var bu kavram toplumda blue ya da buluğ çağı olarak bilinir, sizin yaşınızdaki kimselerin hormonal değişiklikleri ön plandadır, gelişme safhasındasınız halen, küçük yaşlarda kilonuza özellikle ilaçlarla müdahale etmemelisiniz hatta diyete girmeyip vücudun her istediğini ölçülü şekilde vermelisiniz, sporsa her yaşın olmazsa olmazıdır.

 132. webdr Says:

  @oqulcan

  Sporu yazıda da yazdığım gibi azar azar arttırarak yaparsınız ve vücudunuzu dinleyerek ne kadar yapıp yapmayacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz, fark edersiniz ki vücudunuz daha fazla zorlamaya gelmiyor ya da çok az çalışmak size fayda getirmiyor. Yapılan en önemli hata, özellikle spor konusunda, “150 metre koştum daha ne koşayım” neden 250 gram vermiyorum oluyor, vücut bu basit mantıkla işlemiyor ne yazık ki, ne kadar emek o kadar ekmek..

 133. webdr Says:

  @gülşahh

  Sıkıldığınız zaman amacınızı hatırlayın, bu sıkılma sürecine dayanacağnız en fazla 2 hafta, 2 hafta sonra sonuçları gördükçe ve sporun da üzerine ekledikçe, artık istesenizde kilo aldırıcı şeylerden uzak durursunuz, hem ben demiyorum ki hiçbir şey yemeyin.

 134. webdr Says:

  @betüll şunu net olarak bilmek lazım, isterseniz bacak bacak üstüne atarak, ister ip atlayarak, ister koşarak bir şekilde spor yapmak sadece kilo vermeyi değil sağlıklı yaşantıyı da beraberinde getirir, sporu alışkanlık edinin diyebilirim.

 135. webdr Says:

  @esra

  Yaşınız genç spor yapmayı düşünün!

 136. webdr Says:

  @çağla

  Doğrudan cevap vermek yerine biraz açıklamak istedim.

  Önce aerobik olmalı : Yani oturduğun yerde ağırlık kaldırmakla, sağa sola bükülmekle olmaz solunum sistemini ve akciğerlerini çalıştırmalı mesela koşu, yürüme, ip atlama ya da yüzme en olmadı girya-kettlebell
  Mümkün olduğunca çok kas çalıştırmalı eğer bu imkan yoksa mümkün olan en büyük kas gruplarını çalıştırmalı mesela kalça ve baldır-uyluk kas grupları, bakıyorum insanlar karın kası yapmak için 250 mekik çekmeye çalışıyorlar ama doğru değil, vücuttan yağ atımı lokal olmuyor yani bölgesel değil ne kadar büyük kas grubunu ne kadar çok kas grubunu çalıştıran sporlar yaparsan o kadar erken kilo verirsin.

  Mesela 1 km yürüyüş yapacaksın bunun 250 metresini normal yürü 250 metresini koşmaya yakın hızda sonra 150 metresini normal yürü sonra 150 koşmaya yakın tempoda sonra 75 metresini normal sonra 75 metresini koşmaya yakın en son 25 metresini normal yürü ve 25 metresini koş, sonra durdun, biraz yürü ve ardından bu bahsettiğim büyük kas gruplarını çalıştıracak squat dediğimiz çömelme hareketlerinden 3×10 defa yap, aralarda en fazla 30 saniye dinlen, bu şablon bir çalışma bunu kendine ve sağlık durumuna yaş durumuna göre düzenle, 1 km olmazda 6 km olur gibi… Ancak emin ol yukarıda bahsettiğim gibi içine çeşitlilik kattığın spor seni hem sıkmaz hem de daha fazla kilo vermene yardımcı olur.

  Şimdi ben bu işlere ilk başladığımda parkta koşarken, bir hızlanıp bir yavaşlardım, bana uzaylı gibi bakarlardı, sonra durur squat yapardım, adam herhalde beden eğitime hazırlanıyor derlerdi ancak kim ne derse desin, isterlerse elleriyle göstersinler seni, onlar ancak tv programlarındaki showmenlerin önerileri ile yaptıkları için yürümenin yeteceğini düşünürler, yürümek kötü mü tabiki değil, hiçbirini yapamıyorsanız yürüyün ancak yağ yakmak istiyorsanız mutlaka ödün vermeniz lazım yani birazda olsa en azından yürümenin üzerinde bir seviyede kendinize yüklenmelisiniz.

 137. webdr Says:

  @çağla

  sporun yaşı yoktur bahsettiğim sporları yap ancak gelişme çağında bir genç olarak özellikle diyet yapmamalısın, çünkü vücudun senden gelişimi için besin ister sen vücudundan kesersen doğru olmayacaktır. O yüzden sporla devam etmeni öneririm.

 138. webdr Says:

  @çağla

  Su konusuna biraz ayrıntılı değinelim.

  Su sadece musluktan, damacanadan, sebilden akan bir sıvı değildir, su senin vücudunun et olarak kemik olarak gördüğün kısımlarından dahi daha çoktur. O yüzden hani derlerya %70 su olan bir organizmanın yani insanın susuz kalması ne kadar doğrudur? Suyu herkes içmeli, peki su içilmeli ancak zayıflatır mı? Su içmek için sebebin zayıflama olmasın, günde en azından 2 litre su tüketmek sağlıklı bir yapının olmazsa olmazıdır. Zayıflama noktasında sabah kalkınca içilen ılık suyun yararından bahsediyorlar ama denemedim ve ilgili araştırma yazılarını, bilimsel verileri taramadım, dediğim gibi su zayıflamak için değil yaşam için bir araç neden içmeyesin.

 139. webdr Says:

  @dilara

  Bölgesel yağlanmalar bölgesel çözümlerle giderilemez. Bu amaçla satılan bilmem ne gölü tuzu, bilmem boksör kemeri bilmem o bu, bunlar doğru değil, spor yapın mutlaka zamanla o yağlar eriyecektir. Eğer bir bodybuilding çi gibi kaslar üzerinde kalan yağ takabasınında git gide erimesini istiyorsanız mutlaka diyet lazım, bu diyetin de özellikleri vardır buradan yazamam, herkes yapar, sonra pişman olurum yazdığıma.

 140. webdr Says:

  @FURKAN

  annenle konuşmalısın Furkan :)

 141. oguz Says:

  sabah 1 yumurta 5-6 parça zeytinyaglı domates salatalık, 5-6 zeytin ,1 dilim normal ekmek, yarım kibrik kutusu normal peynir yiyorum. öglen bişi yemiyorum. akşam da 1 tabak sulu yemek yiyorum (tuzsuz) bütün gün yedigim bu. sizce nasıl iyi mi ?
  Ancak spora fazla vakit bulamıyorum. sadece günde yarım saat yürüyorum, vaktim olmuyor. Bir de bana evde yapılabilecek, malzeme gerektirmeyen (dumble vs) sporlar önerir misiniz? mekik şınav gibi, (en çok yagı yakacak bir hareket)

 142. KAAN Says:

  yha çok ama çok acil zayıflamam lazım . ne olur yardım eidn.koşşmaya vaktim olmuyo evde koşu bandı yok ama onun yerine bisiklet var. onu yapsam olurmu. bide her bisiklet yapışımda 500 calori veriyorum günlük iyimidir böyle devam etsem zayıflarmııyım??yemek az yemeye çalışıyorum zaten alışkınım çayı şekersiz içmeye.ve meyve bolca tüketmeye çalışıyom bide bol miktarda su tüketiyom böyle devam edersem zayıflayabilirmiyim??

 143. Oğulcan Says:

  merhabalar ben de bi 5 10 kg civarı vermek istiyorum ve brz yrdm isteyeceğim. stacker 2 marka L-carnitine önerirmisinz ? birde sbh öğle akşam birde ara öğünlerde örneğin nlr yiyebilirm birşeyler önerirmisinz ? teşkkrler :)

 144. mehmet Says:

  :)

 145. elif sena Says:

  14 yaşındayım ve 48 kiloyum kollarım ve göbek bölgem çok yağlı basenlerim çok fazla lütfen yardım edin ne yapmalıyım? basenleriden ve göbeğimden çok kurtulmak istiyorum.

 146. Emrah Says:

  Ben 12 yaşındayım Ocakta 13 olucam 61 kiloyum.Boyum 1.50 gibi bişe az olabilir.Ne yapıcam bilmiyorum.O kadar sıkıldım ki.Dersten ödevden spora vakit kalmıyo.Ne yapıcam ben hep de kilo alıyom bi ara 59 kiloyken 57 oldum yine aldım zaten küçük yaşta bi başladı hep arttı hep arttı hala da artıyo bi sorun mu var acaba off :(

 147. qqq Says:

  ya ben 14 yaşındayım 56 kiloyum zyıflamaya calısıom olmuo kolay bi diyet flan söylermisiniz zayıflmm için :( ((

 148. ali.a Says:

  5 gündür diyet yapyorum ve sadece öğlen 2 adet haşlanmış yumurta yada salata vb şeyler yiyorum.ekmek vb şeyler hiç yok.ne yalan söyleyim açlığmı pek hissetmiyorum alıştım galiba.aklıma geldikçede şınav ve mekik çekiyorum 1.80 boy 90 kiloyum sizce 1 ayda 10 kilo verebilirmiyim lütfen cvp verin..

 149. gizem Says:

  benim yapmama gerek yok çünkü kilo almaya çalışıyorum…

 150. ömer Says:

  ben evde dambıl ile kas yapıorum. spor yapiorum .
  mekik çekiorum. bunları yaparak kaç günde zayıflarım.

 151. Almina Says:

  14 yaşındayım, 43 kiloyum boyum da 1,62. Boyumla kilomun orantılı olduğunu söylüyolar ama hayır yaaa çok kiloluyuum. :(
  Help meeee :// <3

 152. burcu Says:

  kullandığınız l- carnite nin resmine ulaşabilirmiyim.almayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.yanlş bir ürün anlmak istemiyorum.

 153. aleyna gül Says:

  yha ben 12 yaşındayım boyum 1.53 kilomsa 57 benm tam olark kaç kilo vermem lazım lütfen cevap yazın bu kilolardan kurtlmak istiorm ideal kilom kaç boyuma göre??????…????:…???? lütfn cvp yazınn

 154. yasemin Says:

  ben 93.5 kiloyum hamile kalmak istiyorum ama kilom fazla bu yuzden cocuk istemiyorum haftada 4gun spor yapiyorum ama kilo veremiyorum ne yapmam laziim cok uzuluyoruum :(

 155. kader Says:

  ben 15 yaşındayım 1.60 boyum var ama 54 kiloyum çok kötü hissediyoum etrafımdakiler kilomun bu kadar çok olduğuna inanmıyor çünkü zayıf gösteriyorum ne yapmam gerekir lütfen..:((

 156. kader Says:

  pardon yanlış yazmışım 45 kiloyum :D

 157. can Says:

  Bende 1.77 boyundayım 89 kiloyum ara sıra tartı 87 tartıya neyse sonuç olarak kiloluyum evde koşu bandı bisiklet 10 kg dumble vs vs var.Yazın çok kapsamlı bi diet uyguladım ve şu an 100 kilo olmam gerekirken bu hale geldim ama yetmedi ben daha çok vermek istiyorum hemde daha çok bu arada 15 yaşındayım saygılar okul döneminde insan stres’e giriyor yemek yiyerek stresini boşaltıyor yapcak bişey yok :(

 158. serkan Says:

  yaa kusura bakmayında bişe sorcam kalçaları eritmek için ne yapmak lazım söylermisiniz ? Lütfen

 159. tanem Says:

  merhaba ben de çok kiloluydum herşey yiyorum fakat çok su içiyorum ve kilo veriyorum egzersiz yaqın süpr zayıflarsınız 63 kilodan 54 kiloya düştmmm herkese tavsiye edrm…. :)

 160. gül Says:

  ya bende kendimi çok kilolu hissediyorum :( ekmeği kestim kepeek kullanıyomm onuda çok tüketmiyorum.ama kahveye ve çikolataya dayanamıyorumm kahve çok kilo yapar mı gnde 3 4 tane içiyorum bide spor yapamıyoruum dışarda spor yapmayı sewmiyorum yada utanıyorum :( ewde napabilirim nolur bi akıl verin bıktım kilolu olmaktan :( (((

 161. lala Says:

  ben 15 yaşındayım boyunum 1.65 ama 60 kiloyum …acaba kac kilom fazla??? :( :( :(

 162. lala Says:

  ben 15 yasindayim kiloyom 66 boyunum 164 acaba kac kilom fazla???? :( :( :(

 163. melike Says:

  güzelmiş ama ben 10 yaşındayım VE 45 kiloyum boyum 1.65 ama hiç o kiloda görünmüyorum kimseye söylemedim ve bilmiyorlar bana 36 kilosun diyorlar

 164. pınar Says:

  1,70 BOYUM 15 yaşındayım ama cok kiloluyum artık bende normal kiloda olmak istiyorum ama olmuyo annemle aynı kiloda olmak canımı sıkıyor 80 kiloyum ve 40 kilo fazlam var bunları 160 gün bu dediklerininzi denesem faydasını kesin görürmüyüm yha benm aslında pek vaktim olmuyor pzrtesi salı carşamba perşembe cuma okul çarşamba perşembe voleybolum var 3 saat cuma dershanem cumartesi pazar dershanem pek vaktim yok ben bunu nasıl gercekleşştiricem ? yha artık insanların benmle dalga gecmesinden bıktım piskolojik tedavi gördüm o yüzden bnm için bişeyler önerebilirmisiniz ?

 165. yasin Says:

  çok samimi ve içten bi paylaşım olmuş, parmaklarına sağlık ;) bende buna benzer bi diyet yapmıstım sadece takviye ürün almadım 3 haftada 6 kilo vermiştim :) güzel bir duygu spor tabi ki önemli ama asıl mesele iştah olayını bitirmek gerekiyor arkadaşlar yoksa ömür boyu diyet yapmak zorunda kalırsınız, gerçi bu aralar bende bi program uygulamalıyım malum kış :D

 166. En Nefis Yemek Tarifleri Says:

  En Nefis Yemek Tarifleri…

  [...]Nasıl kilo verilir? Nasıl zayıflanır? · LT[...]…

 167. güner Says:

  boyum 1.69 kılom 57 bıran önce zayıflamak ıstıyorum en az 4 kılo vermem gerek :( ama cok üşengecım :d napmam gerek yahuu :)

 168. güner Says:

  ve yaşım 20

 169. büşra Says:

  ben 17 yasndaym 90 kiloyum zayıflamak istiyorum ama olmuyo yardm edin bana

 170. webdr Says:

  @burcu resim gönderemiyorum!

 171. yalçın Says:

  bunu denicem

 172. pınar Says:

  artık cvp alabilirmym

 173. hacer Says:

  ya bu takviye ürünleri ikisinide aynı zamanda mı kullandınız yardımcı olurmusunuz bir de toplam kaç kilo verdiniz geri aldınız mı

 174. canan Says:

  ben 13 yaşındayım 45 kiloyum bana yardımcı olun lütfen:D

 175. ceylan Says:

  ya ben 1,70 boyunda 70 kiloyum son 2 ayda 8 kılo aldım veremıyorum ben çok abur cubur yiyorum hiç yemek yemıyorum nasıl vercem bu kiloları resmen dert oldu bana yardım edın kurtarın benı bu igrenç kilolardan ::((

 176. nigar Says:

  cok guzel fikir.spor hayatin bir parcasi

 177. nigar Says:

  azeri kizlari sporu cok sevir

 178. Misafir Says:

  Adamım sen bir dahisin! :)

 179. cihat Says:

  ben 22 yaşındayım boyum 193 cm kilom 120 sigara kullanıyordum bıraktım kilo aldım yine başladım ama kilolarımdan kurtulamıyorum akşam yemeğinden sonra flan yürüyüş ve koşumu yapsam olur mu acaba eski basketbolcuyum biraz yapsama tutturabilirim diye düşünüyorum üniversite okuyorum bu hayat bizi mahvetti hep stres:)) spora vakit ayıramıyorum düzenli beslenemiyorum bana öneride bulunabilirmisiniz yazınızda azmin başarıyı getirdiğini gördüm inşallah bizede yansır bu azim ve başarı..

 180. cansu Says:

  nestle nesfit işe yarar mı peki ben henüz 15 yaşındayım ama yemek düzenimi kontrol edemiyorum nestle nesfit yesem zayıflayabilir miyim?

 181. özge Says:

  evet ya gerçekten bende merak ediyorum nestle nesfti işe yaramı bende almayı düşünüyorum

 182. selin Says:

  BEN ÇOK KİLOLU OLMASAMDA ZAYIFLAMAK İSTİYORUM BU DİYETİ UYGULAMAYI İSTİYORUM BENİM İÇİN SORUN OLAN SEKER SEKER YEMEYİ SEVİYORUM ÇAYA SEKERİ 3TANE ATIYORUM KOLA İSE BENİM DUYDUĞUM VE BİLDİĞİM UZERE ZARARLI FE KILO ALDIRIYOR LUTFEN BANA YARDIM ET.:)

 183. Ay_KurT Says:

  83 Kilodayım :) Bir türlü 83 kilodan düşemiyorum hep yukarı çıkıyor oysa ben aşalarda olmak istiyorum

 184. yasemin Says:

  ben nasıl kilo vereceğimi bilmiyorum 100 kiloyum bana yardımcı olurmusunuz

 185. özge Says:

  50 KİLODAYIM NE YAPIYORUM NE EDİYORUM ZAYIFLAYAMIYORUM NE YAPMALIYIM YARDIM EDİNN

 186. buse Says:

  merhaba.
  ben 14 yşındayım boyum 1.56 kilom 58 sizce nasıl ? kortizon ilacı kullandığım için suratımda şişlikler var diyet yapamıyorum yasak bu yüzden ne yapabilirim ben kilomdan memnun değilim :( lütfen bana yardım edin..

 187. pınar Says:

  bende bu aralar kilo aldım cok yemek secen biriyim her zamn yemek yıyemıyorum annemde dusensız yemenden kaynaklanıyo o yuzden alıyosun dedı yaglı bıseyde yemıyorum ama su bıle ıcsem yarıyo sankı :) sporada basladm sızce baska ne yapmalıyım?

 188. aysegul Says:

  ben sabah kalktım ve 1.5 litre su ıctım daha sonra 2 dilim içinde öorul oral sandavıc yaptım ve yedım bugun dana ne yıyebılırım

 189. Ada Says:

  Yaaa kız 14 yaşında ve 50 kilo bu çok normal arkadaşlar bunda utanıcak üzülecek bir sorun yok 13 yaşında 1.55 boyunda ve 75 kilo diye bildiğim bi tanıdığım var.

 190. enes Says:

  kilo vermenin en güzel yolu düzenli spor yapmaktır bunun için illa dışarda yapmak gerekmiyor koşu bantlarında çok etkili oluyor evinizde yapabilrsiniz

 191. gamze Says:

  arkadaşlar.
  ben 2.5 haftadır diyetteyim .
  özel bir diyete gerek yok eskiden 2 yiyorsanız şmdi 1 yiyiceksiniz bu kadar basit. spor çok önemli .
  diyet ekmeği asla bırakılmamalı . diyet ekmeği diyede 3 4 tane yenmemeli ben günde 2 dilim yiyorum . koşu bantında toplam 40 dk bayır biçiminde hızlı yürüyüş yaparak 400 kalori veriyorm günde ve ben yemeklerimi yarıya indirdiğim için ve yağdan kaçtığım için günlük kalorimi 800e indirdim bile. bol su ve bitki çayları . şekeri hayatımdan çıkardım tamamen :) sizde yapabilirsiniz insan spor yapmadığı zaman alıştığında ihanet ediyormuş gibi oluyor kendine. sadece sporu düşman olarak görmeyin ooff gene mi yapçam şimdi çok yoruluyorum demeyin. belim inceldi . ben 111 kiloyken şuanda 102 kiloyum . :) sizde dayanın yapın insan kilo verdikçe kendini motive etmeli . kendinizi ödüllendirmek için tatlılar yemenizede gerek yok . gidip mavi yeşil light bir ürün alıp onun yarısını yiyebilirsiniz :) tonlarca çikolata yerine bu daha faydalı şahsen . herkese başarılar. sağlığınızı ve vicudunuzun güzel bir görünüm olcağını düşünün yeterli :)

 192. kader Says:

  slm ıy günlr bende zayıflmk istiyorum 20 yaşındayım boyum 1.70 kilom ise 72 we 8 kilo fazlam war dogum yaptıktn sonra aldim hamileyken 70 kilodan 61 düştüm simdi ise bebegimi emzirdm süt olsn diye yedim we şimdi 72 kiloyum hergün 1 saat yuruyuş yapıyorum

 193. ismet Says:

  öncelikle paylasmınz için tesekkr ediyrm bişi takıldı aklma onu size dansmak istiyorum soda içmek ne kadar faydali olur acaba ? ne bileym yemek snrası faalan tükettgimzde diyete bi zarar werebilrmi ?

 194. Selin Says:

  lütfen yapdmcı oln

 195. GamZe Says:

  Ben 15 Yaşındayım 47 kiLoyuM.
  Hadi size kolay gelsin zayıflayın bakalım :D

 196. hatice Says:

  Ben 11 yaşındayım çok kiloluyum kilo vermek istiyorum bana yardımcı olun

 197. gulnaz Says:

  ben 70 kiloyum 1.73de boyum fazla kilomu gostermiyorum ama bir 10 kilo vermek istiyorum spor yapiyorum ama hatta 4 aydir sekersiz cay içiyorum ama cikolata ver butur benzerir yani abur cubur yemekten kendimi alamiyorum yemekte cok az yiyorum ama cikolata diyince dayanamiyorum hatta diyet cikolata deneyim dedim onuda diyet cikolata aman ne olacak diye butun bir paketi yada ne kadar aldiysam yiyorum ayni gunde :( dayanamiyorum hatta boll boll su içiyorum karnimi baska seylerle dolduruyum ama bu kezde cnm istiyor ver yinede yiyorum offff ne yapsam ben acaba

 198. gulnaz Says:

  alma diyeceksin ama ben almasam bile kardeslerim aliyor :) ondan o da olmuyor baska bir care bulmam lazim en kisa surede lutfen sizden bir cevap bekliyorum tskler saygilarimla ………. :)

 199. gulnaz Says:

  speciel k almistim bende tati cok cirkin yiyemiyorum :) ama kendime soz yarin duzenlli baslicagim :) cook acil kilo vermem lazim hizli bir yontem bilen varmi acaba ???

 200. didem Says:

  Merhaba
  Bende dıet yapmak ıstıyorum ama kendıme sahıp cıkamıyorum yemekten 2 saat sonra sankı aclıktan oluyorum kendıme nasıl bır program yapmalıyım yaz geldı sıcaklarda geldı hemen hemen hergunde yurumye calısıyorum cokkk kıloluyoum cok uzuluyorum lutfen bana yardım edın ben kıloluyum dıye erkek arkadasım bana sureklı begenmıyorum senı dıyor cok uzgunum

 201. Oğuzhan TURAN Says:

  ben 13 yaşındayım ve kilom
  biraz fazla.aslına bir sorunu yok kilomun fakat ben sporcu olduğum için kilo vermem gerekli.bana yardımcı olur musunuz?

 202. Tuğba Says:

  ben daha 11 yasındayım boyum 1.50 kilom 43,5 sizce iyi mi ? Gerçekten cevap verirseniz sevinirim çünkü ben kilomu fazla buluyorum ama eger durumuma göre kilom iyi ise kendimi zorlamak,kilo vermeye çalışıp boşuna saglıgımı bozmak istemiyorum.Yardımcı olabilirmisiniz acaba ? :)

 203. sgpa kjmer Says:

  arkadaşlar SABAH AÇ KARNINA GÜNDE 50 TANE MEKİK ÇEKİN BAKIN YAĞ FALAN HİÇ BİŞEY KALMIOR :) BEN ŞU ANDA ÇOK MUTLLUYUM MEKİK VE ŞINAV ÇOK ÖNEMLİİİİİİİİİİİİ

 204. sgpa kjmer Says:

  VE ONDAN SONRA SABIRLI OLUN UNUTMAYIN BU KİLOLARI BU KDAR KOLAY ALMADIK KOLAYDA VERMEMİZ BİRAZ SABIR İSTER SABIR TÜM SIKINTILARIN ANAHTARIDIR ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUNN SELAMETLE …

 205. simge Says:

  arkadaşlar yardım edin bana sıkıntıdan öleceğim :D geçen sene hazirandan beri yürüyüş yapıyorum. şuan 62.7 kilodayım ama 55e düşmek istiyorum. bütün psikolojim dağılmış durumda. ne kadar yürüsem de tam abur cubur delisiyim diyet hayatta yapamıyorum. ben şimdi ne yapmalıyım. ağutosa kadar 55 olmam lazım yardım edinnn :)

 206. Mert Says:

  15 Yaşındayım Boyum 1.70 Kilom 83 Body Gidiorm Ve 4 Günde 2 Kilo Verdim Tabi İlk Verdigim Kiloların
  Su Oldugunun Farkındayım Fakat L-Cartine Kullanmaya
  Basladim Bi Zarari Olurmu ? Her gün Düzenli Olarak Spor Yapiorm Ve Hergün Bir Yerim Agriyip Eve Gidiorm :) İlk Hafta Oldugu İcin Heralde

 207. RABİA Says:

  aslında yapmayı isterim çünkü her bayan zayıf olmayı ister ama siz ürün öner mişiniz hele ki pedometre.Benim bunu bulmam imkansız diyebilirim. hem öyle yiyecek ürünleri onları da alamam ne olur 20 günde 5 kilo vermem için yardım edin ama ürünler alamam yani ailem izin vermez sizden haber bekliyorum :)

 208. Deniz Says:

  hala bu yazınla ilgili takipte bulunuyor musun bilmiyorum ama benimle iletişime geçersen çok sevinirim

 209. Yagmur Says:

  Ben cok kilolu degilim ama kilo vermek istiyorum bu yazdiklarinizi da uygulamak istiyorum ama kalp rahatsizligim var ne yapacagimi bilmiyorum ne olursunuz bana yardim edin

 210. Salih Says:

  Evet bende yememe içmeme dikkat ederek 1 haftada 2 kilo vere vere devam ediyorum spor yapmazsam olmuyor ve sabırlı olmazsan pes edersen asla kazanamazsın..

 211. Hasan Can Says:

  Arkadaşlar 1.60 Boyundayım 61 Kiloyum Ve Şişman Gözüküyorum Göbeğim Ve Kalçam Çok Yağlı Napmalıyım Tavsiye Pls

 212. İbrahim Says:

  bende 5-6 kilo vermek istiyorum. yaş 15 boy 1,74 kilo 64 . 1 ayda verebilirmiyim ? zaten günde 2,5-3 saat spor yapıyorum en az 750-850 kalori yakıyorum.

 213. sevket guclu Says:

  arkadaslar kilo vermek icin oncelikle
  yag ve sekerden uzak duracaksiniz takviye yada sporada gerek yok vucut oncelikle her gun bagirsaklariniz bosaltmaya calisin yani surekli yemek yemek bagirsak ve mideye basnc, tikaniklik, bogukluk yapar neden gunde 2 litre su icin deniliyor
  bir makinayi dusunun fazla kati seyleri carklarina attinmi zorlanir bogulur ya isinir ya yanar yada durur stop eder insanda tipki bir makine gibidir kati yaglar sekerler bogar oldurur
  ama yagsiz sulu yiyecekler az sekerli saglikli beslenme formu kazandirir

 214. cemre Says:

  slm ben 1.62 boyundaım 80 kıloyum cok sabırsızım kılo wermedıgımı dusunurek gerı bırakıorum herseyı bıde hareket onemlı demıssınız benım ısım masa bası sabah 8 aksam 5 o yuzden hareketlı deılım kılo vermek ıstıoooruum ne yapmalıyımm :( ( yardımcı olursanız sewınırımmm

 215. webdr Says:

  Sporu sadece kilo vermek değil sağlıklı bir yapı için de önermek gerekirken, siz kalkıp hiç spor yapmayın diyorsunuz, ben ne diyeyim?

Yorumlarınız ve ilgili sorularınız için öncelikle FORUMUNUZU kullanmayı tercih edin, böylece sorularınıza daha hızlı cevap alabilir, katılımınızla nezih bir topluluk oluşturmada yardımcı olabilirsiniz.