Google ve 8004071c hatası

Google ürünlerinden google earth ile google chrome yüklemek istediğinizde (ister çevrimiçi isterseniz çevrimdışı yükleyicileri kullanın) almanız olası bir hata mesajıdır. Yazılımın yüklenemediğine dair bir mesaj penceresi karşınıza çıkar ve üzerinde 8004071c hede hede ve hede yazar. Çözümü ise.
Okumaya devam et Google ve 8004071c hatası

Windows 7 ve Vista prefetch ve superfetch değerlerinin değiştirilmesi.

Bu iki uygulamada ne işe yarar? Çok kısa bir tabirle, sık kullanılan uygulamaların daha hızlı çalışabilmesini, açılabilmesini ve onlara daha çabuk ulaşmanızı sağlamak için onlara RAM ayırır. Pretech klasörünün içeriğini silerek bilgisayarın daha hızlı açılacağı hususuna inanan kimselere inat bu gibi bir işlemin bilgisayarda yavaşlama yapacağını dahi söyleyebilirim çünkü windows eğer siz bunun yanında prefetch olayının devam etmesine izin verirseniz o dosyaları yeniden oluşturmaya çalışacak ve yine zaman kaybınız olacaktır ki bu klasörün alacağı dosya sayısı maksimum 128 adettir diy ebiliyorum. O nedenle bilgisayarınızda eğer prefetch ile ilgili bir değişiklik yapacaksanız belirteceğim yöntemle yapın, bu gibi kolay işler için ne-idü-ğü belirsiz programlar kullanmayın. Bu belirteceğim yöntem bilgisayarı hızlandırma yöntemi kesinlikle değildir, bana kalsa hiç dokunmayın ancak merak edenler için yazıyorum.
Okumaya devam et Windows 7 ve Vista prefetch ve superfetch değerlerinin değiştirilmesi.

windows 7 ve vista’da sabit disk kullanımı, hangi uygulama sabit diski çok kullanıyor?

Eski blog okur ve yazarlarımızdan Link kardeşim bir soru sordu “dizüstü bilgisayarımda Vista kullanıyorum ve ilk açıldığında hard disk yaklaşık 4-5 dakika sürekli çalışıyor, bu durum pil kullanım ömrünüde kötü yönde etkiliyor, buna çözüm önerin varmı?” bu konuya biraz eğilelim istedim. Acaba sistemde sabit diskimizi hangi uygulama çok kullanıyor? Okumaya devam et windows 7 ve vista’da sabit disk kullanımı, hangi uygulama sabit diski çok kullanıyor?

Windows search indeks servisinin ya da windows indeksleyerek arama özelliğinin etkisizleştirilmesi

Bu servis yani windowsun indeksleyerek dosya araması sonuçlara daha hızlı ulaşmanızı sağlayan bir uygulama ancak bu uygulamanın bir dezavantajı varsa, geri planda çalışan bir servisinin bulunması ve sürekli çalışması, özellikle benim gibi netbook kullanıcıları için çokta yararlı bir özellik değil, bu servisi etkisizleştiridiğinizde aradığınızı yine buluyorsunuz lakin daha geç sürüyor. Şimdi nasıl yapılacağını iki yolla anlatayım
Okumaya devam et Windows search indeks servisinin ya da windows indeksleyerek arama özelliğinin etkisizleştirilmesi

Windows 7 sürümleri arasında değişim yapabilirsiniz!

Diyelimki şu anda elinizde windows 7 home premium resmi ve yasal iso dosyası var ve bu dosyayı ya da kalıbı windows 7 ultimate sürümüne çevirmek istiyorsunuz, bunu kolaylıkla yapabilirsiniz hatta kendinize yükleme esnasında size hangisini yüklemek istediğinizi sorabilecek evrensel bir disk dahi oluşturabilirsiniz. Bunun için bu bağlantıdaki yazılımı kullanmanız yeterli olacaktır.

Windows 7 sistem gereksinimleri

Windows Vista’nın yarattığı hayal kırıklığından sonra Microsoft’un XP niyetine bir işletim sistemini sunmasını bekliyoruz. Bunun şimdiki adı Windows 7 – Windows Seven – Windows Yedi, yer mi yemez mi bilinmez ancak şu bir gerçek her ne kadar alternatif işletim sistemi olarak pardus ya da mac osx ve de unix tabanlı linux dağıtımları bulunsa da Microsoft kullanıcılara kullanım kolaylığı açısından diğerlerinden daha etkin bir işletim sistemi sunuyor. Hatta şu son zamanlarda artan netbook ilgisi ha bitti bitecek denen windows XP desteğinin dahi uzamasına neden oldu. Bu nedenle yeni gelecek işletim sistemi olan windows 7’nin sistem gereksinimlerini bilmekte fayda var, bilgisayarınız bu işletim sistemini kaldıracak mı? Uygulamalarınız ne kadar hızlı çalışabilecek? gibi soruların cevabı sistem gereksinimlerinde yatar. Şimdi bu sistem gereksinimlerine bakalım ve windows 7 hakkında biraz daha konuşalım….
Okumaya devam et Windows 7 sistem gereksinimleri