Vba32 yeni yılda kampanya yapacakmış

Bilgilendirme amaçlı bir yazı bu ancak pek çok güvenlik yazılımı ya da şirketi bu alanda kampanyalar başlatacaktır. VBA32 ise bir lisans fiyatına 3 yıllık lisans vereceğini ifade ediyor. Konu ile iligili ayrıntılı bilgiye bu siteden ulaşabilir ve daha sonra google translate kullanabilirsiniz aynı zamanda bu yazılımın Türkçe arayüze sahip olduğunu da hatırlatayım. Kullanan çevreler tarafından Dr.Web’e benzetilir, genel pazarı Rusya, Belarus ve Almanya’dır. Sezgisel analizi güçlüdür. Sürekli tırmanışta olan bir antivirüstür ancak yazılımın isteğe bağlı tarama hızı yavaş olarak değerlendirilir. Denemenizi tavsiye ederim.

a-squared Anti-Malware 4.5 11 kasım’da ücretsiz!

a-squared Anti-Malware 4.5 adlı yazılım 11 kasım’da herkese bir yıllık lisans sağlayacak. Yazılım olarak daima beğendiğim bir yazılım olmuştur kendisi. Kendisi ile iki adet motor kullanması ile övünür genelde bunlardan bir kendi geliştirdiği diğeri ise ikarus antivirus motorudur. Ayrıca yine güzide yazılımlardan biri olan Online Armor ++ yani antiviruslu sürümü Kaspersky kullanırken hangi nedenle olduğundan net emin değilim ancak a-squared’in çift motoruna geçiş yapmıştır. Yazılımın normal ücreti 40 dolar ve genelde sitelerine uğradığım ülkeniz için %50 indirimi sık sık görmüşümdür. Bence bu kampanya değerlendirilmeli. Peki yapmanız gereken nedir? Şu adresteki geri sayan sayacı takip edin o sayaç sıfırladığında konu komşu akraba bakkal amca vs.. alabildiğiniz herkese alın şeklinde bir tavsiyede bulunacağım.

Panda Cloud Antivirüs kararlı sürüm yayımlandı!

Son zamanlarda yapılan güvenlik testlerinde beta sürümü ile dahi olsa yüksek sonuçlar alarak gelecek vaad ettiğini gösteren ve aynı zamanda yeni cloud teknolojisini kullanan panda cloud antivirus sonunda ilk kararlı sürümünü yayımladı. Bu adresten indirebilirsiniz. İndirdikten sonra yapmanız gerekenler ise
Okumaya devam et Panda Cloud Antivirüs kararlı sürüm yayımlandı!

Shardana Antivirus Kurtarma diski

Shardana amca ya da hala (geçen dolmuşta hiç tanımadığım bir hişşş halaoğlu şunu uzatsana dedi bu arada parayı uzatıp, bu minübüs muhabbetlerine bir bakın arada, arkadan vermeyen kaldımı der dolmuş şoförü sonra abla sen verdin mi? daha çok var bunlardan googling yapın biraz vaktiniz ya kızarak ya da gülerek ama duygu dolu geçsin) anlaşılan o ki gerçekten sıkılmış ve tüm antivirüs sitelerini ziyaret etmiş, daha sonra karar vermiş bunların kurtarma CD imaj ya da kalıp dosyalarını bir araya getirmeye ve tek bir boot (boot:bilgisayar ilk açıldığında kendini yükleyebilen) cd ya da kalıp dosyası hazırlamaya karar vermiş, güzelde yapmış bunu da bize sunmuş.
Okumaya devam et Shardana Antivirus Kurtarma diski

Prevx nedir? Nasıl bir güvenlik yazılımıdır?

Bilgisayarınızı en yeni tehditlere karşı koruyan bir yazılım diyebiliriz. Bunu nasıl yaptığını kısaca özetlersek, bilgisayarınızda prevx yüklü ve bir zararlı bulundu bu zararlı ayrıntıları ile birlikte anında prevx sunucularındaki veritabanına gidiyor, o an dünya üzerinde hangi bilgisayarda prevx yüklü ise o bilgisayarda bu zararlı hakkındaki bilgi sunuculara ulaştığı an koruma altına alınıyor. Bunun yanında prevx veritabanlarına bağlı olmadan davranış temelli koruma da sağlıyor. Bunda antivirüs yazılımı ile farklı olan ne var bana biraz daha ayrıntılı bilgi verir misiniz? derseniz yazının devamında sıkılacağınız kadar ayrıntı bulabilirsiniz.
Okumaya devam et Prevx nedir? Nasıl bir güvenlik yazılımıdır?

1 yıllık Mamutu ücretsiz!

Mamutu a2squared’i de geliştiren emsisoft firmasının yeni ürünü ve amacı zararlı yazılımları herhangi bir virüs veritabanına göre değil davranışlarına göre yani sezgisel olarak tespit edip size bildirmek ve engellemek. 27 dolar yaklaşık 32 TL 42 TL değerindeki bu yazılıma 1 yıllığına ücretsiz sahip olabilirsiniz.
Okumaya devam et 1 yıllık Mamutu ücretsiz!

Dr.Web antivirüs arayüzü tamamen Türkçe!

Biliyorsunuz daha önce bazı yazılarda drweb cureit arayüzü Türkçe çevirisini yaptığımı ifade etmiştim. CureIt arayüzü Türkçe oluyorken neden tüm uygulama yani dr.web antivirüs ile dr.web security space Türkçe olmuyordu? Bunun nedeni aslında teknik bir zorluk değil, bunun nedeni programın satış politikası, programın hemen hemen her ülkede satışını yapan bir dağıtıcı firma var ve bu firmalar aynı zamanda programı o dile çeviriyorlar, bugüne kadar Türkiye’de dağıtıcı firma bulunmuyordu ve çeviride dediğim gibi satış politikası gereği yapılamıyordu. Artık firmanın olması arayüzünün de Türkçe olmasını sağladı. Şu tarih itibari ile arayüzü nasıl Türkçe’leştireceğinizi anlatacağım, ancak installer yani yükleyiciler halen Türkçe değil aldığım bilgiye göre şu aralar dağıtıcı firma yükleyicinin Türkçe olması konusunda çalışıyor. Ve bununla birlikte artık yükleme yaparken Türkçe’yi seçebileceksiniz ki o zamana kadar Dr.Web uygulamasını hazır forumlarda 1 yıllık bedava lisans başlıkları havada uçuşuyorken Türkçe kullanmak için lütfen yazıya devam edin..
Okumaya devam et Dr.Web antivirüs arayüzü tamamen Türkçe!

Dr.Web CureIt yazılımını Türkçeleştiriyorum

Dr.Web CureIt yazılımını Türkçeleştirme aşamasındayım, bu yazılımın Türkçeleştirilmesinin çok uzun sürmeyeceğini belirtmek isterim, en geç iki gün içerisinde yazılımın Türkçe dil dosyaları yapımcılara postalanacak. Bunun yanında onlar ne zaman sunar bilmiyorum ama ben onlara dil dosyasını günlükte yayımlamak istediğimi söyleyeceğim ve böylece sizin daha erken kullanmanızı sağlamayı düşünüyorum, ayrıca bir hata olduğunu fark ederseniz, beni de bilgilendirebilirsiniz.
Bu aşamaya kadar çeviride alınmış yol açısından size bir ekran görüntüsü göstermek isterim.
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Okumaya devam et Dr.Web CureIt yazılımını Türkçeleştiriyorum