LH-ABC Bittorrent Yazılımı

Karşınızda açık kaynak kodlu ve kullanımı kolay bir bittorrent yazılımı daha. Kullanımı kolay diyorum çünkü arayüz utorrent’e çok benziyor bu bağlantıdan uygulamanın resimlerini değişik işletim sistemleri üzerinde çalışıyorken görebilirsiniz, utorrentin yanında diğer bir artısı ise multi-platform yani mac-windows-linux üzerinde çalışabiliyor olması. LH-ABC adından da anlaşıldığı üzere bildiğiniz ABC bittorrent yazılımı üzerine kurulmuş ve bazı özellikleri geliştirilmiş bir torrent yazılımı. Deneyip menüleri gezdiğinizde kullanımının çok rahat olduğunu ve bilgisayarı yine fazla kasmadığını mı derler yoksa yormadığını mı, göreceksiniz az işlemci ve RAM kullanıyor.

Halite Bittorrent Yazılımı

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Torrent nedir hususuna girmeyeceğim zira daha önceden bu konuda kısa da olsa bilgilendirici bir yazı yazmıştım. Torrent ile dosya paylaşımı yapabilmek için aracı yazılımlar gerekli bu yazılımlar arasında en çok kullanılanlar azureus, utorrent, bitcomet. Bunlar arasında en yenisi ve en çok tutulanı ise utorrent.

Bilindiği üzere utorrent bir süre önce bittorrent inc. tarafından satın alındı ve yanılmıyorsam 1.6 sürümünden sonra çıkan güncellemeler bittorrent şirketi tarafından yapıldı. utorrent hakkında soru işaretleri ve kullanımındaki tereddütler de o günden itibaren başladı.
Okumaya devam et Halite Bittorrent Yazılımı

Demonoid tamamen kapatılmış olabilir

Privatebay den sonra en çok .torrent içeriğine sahip olduğu söylenen demonoid.com torrent izleyicisinin Kanada’daki sunucusunun CRIA kurumundan gelen baskılar doğrultusunda yasal olmayan içerik barındırdığı için engellendiğine ve bir daha açılmayacağına dair dedikodular var, ne CRIA ne de ISP ve demonoid yetkilileri bir doğrulama yapmamış olsa da önceden Hollanda’da bulunan sunucularının, torrentit.com izleyicisinin de kapatılmasında büyük rolü olan BREIN tarafından kapatılmış olması ve bu nedenle yeni izleyicilerini Kanada’da almaları bu dedikoduları güçlendiriyor ve aynı sorunla Kanada’da karşılaşmış olma ihtimalini akıllara getiriyor.

Düzenleme : Site geri geliyor ancak Kanadalı kullanıcılar artık siteye erişemeyecekler.(01.10.2007)