Firefox SQLite veritabanı bakımı 3 – Vacuum Places

Firefox SQLite veritabanı bakımı 2 ve Firefox SQLite veritabanı bakımı adlı yazılarda firefox’un kullandığı ve gezilen siteler ve de sık kullanılanlarınızın ya da favorilerinizin bulunduğu dosyaların nasıl iyileştirileceğini anlatmıştım. Bunları tüm dünya bilirken birilerinin bunun için bir eklenti hazırlamamış olması firefox söz konusu olunca imkansız. Uzun zamandır size bir firefox eklentisi önermiyordum. Ama şimdi bu veritabanı bakımını yapmanızı sağlayacak olan başarılı bir eklenti önereceğim.
Okumaya devam et Firefox SQLite veritabanı bakımı 3 – Vacuum Places

openoffice ya da office belgelerini tarayıcı (browser, firefox) içinde nasıl görüntüleriz?

Eğer sizde benim gibi ofis dosyalarınız için ( word, excel, powerpoint) ücretsiz ve kaliteli bir alternatif olan openoffice kullanıyorsanız ve ayrıca tarayıcı olarak firefox ilk tercihiniz ise dosyaları tarayıcınız içinde görüntülemek isteyebilirsiniz, bunun için yapmanız gerekenleri aşağıda resimlerle birlikte anlattım…
Okumaya devam et openoffice ya da office belgelerini tarayıcı (browser, firefox) içinde nasıl görüntüleriz?

Google Chrome ile arama yapmanın dayanılmaz hafifliği !

Gerçekten başlıkta da söylemeye çalıştığım üzere sistem kaynakları dostu çok hafif bir tarayıcı ile arama yapmak hatta bu işin biraz alengirli olması onu kullanmamı sağlıyor diyebilirim. Yazının devamında chrome’a arama motoru nasıl eklenir, nasıl anahtar kelimeler oluşturulur ve sadece araç çubuğu kullanılarak nasıl arama yapılır okuyacaksınız..
Okumaya devam et Google Chrome ile arama yapmanın dayanılmaz hafifliği !

Google Chrome Kısayolları

Şu anda netbook kullanıyorum ve her kullandığım teknolojik donanımda olduğu gibi bunda da yazılımlar hakkında bilgiler toplamaya ve adapte olmaya çalışıyorum yani gelişen teknolojiye ayak uyduruyoruz efendim. Evet firefox belkide çok sevdiğim ve beğenerek kullandığım bir tarayıcı ancak şu anki imkanlar dahilinde firefox ile 10 sekme açma ve aynı şeyi chrome ile yapma arasında dağlar kadar fark olduğunu söyleyebilirim. Chrome yağ gibi akıyor diyebilirim n280 işlemcili 2 GB RAM ile kullandığım netbookta durum böyle olunca bende tarayıcıya daha yakından bakmak istedim ve google yardım sayfalarında bulduğum chrome kısayolları belgesini türkçeye çevirerek sizlere sunmaya karar verdim.
Okumaya devam et Google Chrome Kısayolları

Firefox Guinness Rekorlar Kitabı sertifikanızı aldınız mı?

Bildiğiniz üzere ve burada daha önceden yazdığımız gibi Firefox bir günde en fazla indirilen web tarayıcısı alanında rekor kırmak için spreadfirefox adında bir kampanya başlatmıştı.
Okumaya devam et Firefox Guinness Rekorlar Kitabı sertifikanızı aldınız mı?