Dr.Web antivirüs arayüzü tamamen Türkçe!

Biliyorsunuz daha önce bazı yazılarda drweb cureit arayüzü Türkçe çevirisini yaptığımı ifade etmiştim. CureIt arayüzü Türkçe oluyorken neden tüm uygulama yani dr.web antivirüs ile dr.web security space Türkçe olmuyordu? Bunun nedeni aslında teknik bir zorluk değil, bunun nedeni programın satış politikası, programın hemen hemen her ülkede satışını yapan bir dağıtıcı firma var ve bu firmalar aynı zamanda programı o dile çeviriyorlar, bugüne kadar Türkiye’de dağıtıcı firma bulunmuyordu ve çeviride dediğim gibi satış politikası gereği yapılamıyordu. Artık firmanın olması arayüzünün de Türkçe olmasını sağladı. Şu tarih itibari ile arayüzü nasıl Türkçe’leştireceğinizi anlatacağım, ancak installer yani yükleyiciler halen Türkçe değil aldığım bilgiye göre şu aralar dağıtıcı firma yükleyicinin Türkçe olması konusunda çalışıyor. Ve bununla birlikte artık yükleme yaparken Türkçe’yi seçebileceksiniz ki o zamana kadar Dr.Web uygulamasını hazır forumlarda 1 yıllık bedava lisans başlıkları havada uçuşuyorken Türkçe kullanmak için lütfen yazıya devam edin..
Okumaya devam et Dr.Web antivirüs arayüzü tamamen Türkçe!

Dr.Web Simgesi Nasıl Geri Getirilir

Sistem tepsisinde (sağ alt tarafta çalışan yazılımların simge olarak gösterildiği kısımda) çok simge olmasından hoşlanmıyorum, özellikle dr.web antivirüs yazılımı 3 adet (tarayıcı, koruyucu ve zamanlayıcı) simge ile o bölümün en kalabalık ailesi, bunların hepsini kaldırdım doğal olarak 🙂 ancak koruyucu simgesini tekrar geri getirmek isteyipte getiremedim ve daha sonra biraz araştırınca bunun nasıl yapılacağını buldum zira Spider Guard simgesine tıklamak hiçbir şeyi geri getirmiyordu.
Okumaya devam et Dr.Web Simgesi Nasıl Geri Getirilir

Dr.Web CureIt Türkçeleştirildi

Çok uzun sürmeyeceğini söylemiştim, fazla bekletmedim değil mi :)? Yazılımı Türkçeleştirdim ancak Dr.Web sitesinden indirip kullanabilmeniz biraz zaman alacaktır, isterseniz Türkçe dil dosyasını, sizinle paylaşıp manuel olarak nasıl ekleyeceğinizi anlatayım siz de bu mesajı okuduktan hemen sonra CureIt yazılımını Türkçe olarak kullanmaya başlayın ve eğer hata görürseniz önümüzdeki 2 gün içinde lütfen bana bildirin, şimdiden teşekkürler.
button cureit en Dr.Web CureIt Türkçeleştirildi
Okumaya devam et Dr.Web CureIt Türkçeleştirildi

Dr.Web CureIt yazılımını Türkçeleştiriyorum

Dr.Web CureIt yazılımını Türkçeleştirme aşamasındayım, bu yazılımın Türkçeleştirilmesinin çok uzun sürmeyeceğini belirtmek isterim, en geç iki gün içerisinde yazılımın Türkçe dil dosyaları yapımcılara postalanacak. Bunun yanında onlar ne zaman sunar bilmiyorum ama ben onlara dil dosyasını günlükte yayımlamak istediğimi söyleyeceğim ve böylece sizin daha erken kullanmanızı sağlamayı düşünüyorum, ayrıca bir hata olduğunu fark ederseniz, beni de bilgilendirebilirsiniz.
Bu aşamaya kadar çeviride alınmış yol açısından size bir ekran görüntüsü göstermek isterim.
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Okumaya devam et Dr.Web CureIt yazılımını Türkçeleştiriyorum