cd dvd sürücü kayboldu!

Arkadaşım bir laptop getirdi, dvd-writer kaybolmuş, bir bilgisayarcıya vermiş daha sonra windows XP yüklü olan bilgisayara kanımca yarım yamalak sürücüleri yükseltmeden Vista yüklemişler ve ayrıca bir sürü gereksiz program kurmuşlar, sonuçta cd-dvd okuyucu kaybolmuş. Bu durumda neler yapılır, eğer donanımda bir sorun yoksa anlatacaklarımla, sorununuzu halledersiniz.
Okumaya devam et cd dvd sürücü kayboldu!

FLAC ve EAC ile müzik CD’si yazdırmak

Bu yazıda müzik marketlerden aldığınız orijinal CD’leri FLAC müzik dosyası biçiminde nasıl yedekleyebileceğinizi anlatmıştım, şimdiki yazımızda yedeklediğiniz bu dosyaları CD’lere nasıl yazdıracağınızı anlatacağım (Kalite açısından orijinal CD’den hiç bir farkı olmayacak). Belki arabanızda dinlemek ya da yanınızda taşımak isteyeceksiniz ve her oynatıcının FLAC dosyası oynatma gibi bir özelliği olmadığından (varsada erişilmesi son kullanıcı açısından maddi olarak zor olduğundan) size kolaylık sağlayacaktır, en azından bu yazının yazıldığı tarihte FLAC oynatan teknoloji ile ilgili durum böyleydi.
Okumaya devam et FLAC ve EAC ile müzik CD’si yazdırmak

imgburn Türkçeleştirildi

Günlükte yazmak için insanın keyfinin yerinde olması gerekiyor gibi hissediyorum, en azından keyfimi kaçıran şeyler olduğunda iyi birşey yazsam dahi iyi olmayan ruh halimi bir şekilde yansıtıyorum, garip aslında günlük bu herşeyi yazmak gerek ama ben yinede başlıkta gördüğünüz gibi daha çok iyi haberleri paylaşmak istiyorum sizlerle. 🙂
imgburn tanıtımlarına çok yerden ulaşabilirsiniz ancak hem kısa olsun hemde öz olsun istiyorum.
imgburn : Nero’nun en güzel alternatiflerinden biri olduğunu düşündüğüm ücretsiz bir yazılım.
Elimden geldiğince net, temiz ve kafa karıştırmayan bir Türkçe ile bu yazılımın çevirisini tamamladım. Hatta 1 Nisan’da yeni sürümü ile karşımıza çıktı.
CD-DVD-BR ve HD DVD işleri ile ilgilenmeyi hobi saydığım için şu şekilde ifade etmek istiyorum, bu yazılımı kullanarak Lite-ON, NEC, BenQ ve Plextor DVD writerlarda yazdırdığım disklerin gerek CD DVD Speed gerekse DVDInfoPro ile yaptığım testlerinde aldığım sonuçlar gayet başarılıydı, iyi bir şey yapmak için önce iyi bir yazılım gerekir, eğer iyi bir DVD yazdırmak istiyorsanız o zaman imgburn gayet kullanışlı ve verim alabileceğiniz bir yazılım.
Dil dosyasını indirip, languages klasörüne atın daha sonra seçeneklerden dili Türkçe olarak seçin lütfen.
Kolay gelsin,
webdr

CDBurnerXP Türkçeleştirildi

Ãœcretsiz olan ve çoğu kimsenin artık güncelleme yapılmıyor (3 sene dile kolay bir yazılım için hayli uzun bir süre), yakında kaldırılır diyerek üzüle üzele kullandığı bir yazılım. Böyle bir yazılımın ücretsiz olması ve bunun yanında gerek yazım kalitesi açısından gerekse de seçenekleri açısından çok kullanışlı, kullanıcı dostu bir yazılım olması sayılabilecek artıları. Neyseki son 4 sürümü geldi ve önceki mesajlarda bahsettiğim gibi bazı özelliklerde eklendi, bunun yanında yazılıma artık Türkçe desteği de eklendi. Çeviri forumlarında ilgili başlıklar açtım önerilerinizi gerek oraya gerek buraya gönderebilirsiniz, bundan sonra zamanım elverdiğince bakacağım. Şimdi isterseniz arayüze ve program yapımcısı. dll dosyasını hazırlayana kadar Türkçe olarak nasıl kullanacağınıza değinelim. Bu arada bu çevirinin tamamı bu yazılım ile yapılmış olup, ücretsiz sürümü de bulunmaktadır.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Okumaya devam et CDBurnerXP Türkçeleştirildi