Aşkın (500) Günü

Benki romantik aşk filmlerini sevmem ancak bu film eternal sunshine of hede’den sonra izlediğim en güzel romantik aşk filmi oldu diyebilirim. Bir erkek bu filmde mutlaka kendinden bir parça bulacak çünkü filmin başrolündeki karakter gibi, ya çok mutlu olduğu, ya ilişkinin saçma sapan gittiği ve anlam veremediği ya da depresyondan dibe vurduğu günler yaşamıştır. Bir aşk hikayesini çok güzel ve sıradan olmayan bir şekille ele almış.
Filmin künyesine http://www.imdb.com/title/tt1022603/ bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Kaçırmayın diyorum! Kız arkadaşınızla, eşinizle, nişanlınızla gidebileceğiniz güzellikte bir film.

Kim 500 milyar ister nasıl kazanılır?

Belki modası geçti belki de format hatasından ya da sunum yanlışlıklarından dolayı çabuk eskiyen bir yarışma oldu bizim kim 500 milyar isterimiz. Ancak Slumdog Millionaire filmi ile hemde gayet sürükleyici bir hikaye ile tekrar hayatımıza girmeye hazır. Zamanın bilmem neremizle güldüğümüz hint filmleri bakın güzel filmlerde çıkarabiliyorlar, şimdi size bu filmden bahsedeceğim.
Okumaya devam et Kim 500 milyar ister nasıl kazanılır?

Traitor

Image Hosted by ImageShack.us

Traitor ne filmdi ama? Abartmamak gerekli aslında ve Amerikan donelerinin (50 tane gizli servis mesela) bol olduğu, amerikan milliyetçiliğinin reklamı ve terörizm karşıtı şeklinde özetleyebilirim. Bu tarz filmlerin akışında en sevdiğim şey beklenmedik olayların iyi sentez edilmesi tabiki çoğu yerde gördüğüm amerikan bayrağı çok ilginç bir durum değil ki zaten bir filme milliyetçilik reklamı olarak bakmakla senaryosunu değerlendirmek farklı bir konu diye düşünüyorum.
Okumaya devam et Traitor

Wanted

Tür : Aksiyon
Gösterim Tarihi : 4 Nisan 2008
Yönetmen : Timur Bekmambetov
Senaryo : Michael Brandt , Derek Haas
Görüntü Yönetmeni : Mitchell Amundsen
Müzik : Danny Elfman
Yapım : 2008, ABD

Oyuncular

James McAvoy (Wesley)
Morgan Freeman (Sloan)
Angelina Jolie (Fox)

Özel efekt patlaması yaşayacağınız bu filmde, sineği kanadından vurmak deyimi gerçek oluyor. Bilmiyorum ama Angelina Jolie (Fox, en güncel firefox sürümü 🙂 ) ile James McAvoy (Wesley Gibson) karşılaştığı ilk sahne bana yaklaşım olarak Matrix’i hatırlattı Trinity ile Neo gibi, bunun yanında bir diğer benzerliği Morgan Freeman (Sloan) ile yaşadım sanki Morpheus. Okumaya devam et Wanted