Gmail’de okunmamış postaları bulma

Şu anda aktif olarak kullandığım gmail hesaplarından birinde 1200 sayfa ve 102 adet okunmamış posta olduğunu görüyorum. Bu okunmamış postların ne olduğunu merak ettim ancak gmail’de bunu gösterecek bir kısayol ya da düğme yok, işin yoksa, eski -> daha eski düğmelerine tıklayarak 1200 sayfayı gez, tabi bu zamanda böyle birşey yapmak çok saçma geldi ve biraz araştırdım. Gmail hesabınızdaki okunmamış postları görebilmek için yapmanız gereken şey kısaca şu.
Gmail ana sayfanızda yukarı kısımda bir arama çubuğu vardır. O arama çubuğuna is:unread yazıp E-Posta’da ara seçeniğini seçmeniz yeterli. Bu şekilde ister 2 yıl önce ister 1 hafta gönderilmiş olsun, okumadığınız tüm e-postalar karşınıza gelecek.

Gmail adreslerinizi arttırın

Aslında daha önceden gmail hakkında ipuçları şeklinde bir yazı yazmıştım ancak bu bilgiyi oraya eklemeyi unutmuşum. Gerçekten hoş ve yararlı bir bilgi olduğu için ayrı bir başlıkta yazıyorum. Gmail’den bir tane e-posta adresine sahipseniz aslında birden fazla e-posta adresine sahipsinizdir ancak şimdiye kadar bunu fark etmemiş olabilirsiniz.
Okumaya devam et Gmail adreslerinizi arttırın

Gönderilmiş postaların geri çağrılması

İlginç bir konu değil mi? Birine e-posta gönderiyorsunuz ve bu e-postayı karşı taraf okumadan onun gelen kutusundan geri çağırabiliyorsunuz ve hiç posta göndermemiş gibi oluyorsunuz, hack ya da benzer birşey değil, microsoft outlook yazılımının bir özelliği. Daha sonra derin bir araştırmaya başladım acaba thunderbird’de de böyle bir özellik var mı, bu özellik aslında nedir? İlginç ve bir o kadar da bilgilendirici bilgiler edindim ve sizlerle paylaşmak istiyorum.
Okumaya devam et Gönderilmiş postaların geri çağrılması

Gmail, yahoo, hotmail ile .exe dosyaları nasıl gönderilir

Bunu yazmamım nedeni posta hizmeti veren kurumların artık uzantı tarama özelliğini geliştirdiğini fark etmem, bir arkadaşınıza beğendiğiniz bir programı ya da .exe uzantılı bir dosyayı e-posta ile göndermek istiyorsunuz ancak sorun oluyorsa ve gönderemiyorsanız aşağıda bahsettiğim yolu uygulayarak sıkıntı çekmeden gönderebilirsiniz.

Okumaya devam et Gmail, yahoo, hotmail ile .exe dosyaları nasıl gönderilir