Mac OSX – Batarya kalibrasyonu nasıl yapılır?

Daha uzun ömürlü bir bataryanız olsun istiyorsanız, ayda ya da iki ayda bir yapmanız gereken işlemlerden birisi bataryanın kalibrasyonudur. Macbook ve türevlerinde kullanılan batarya türü Lityum-İyon olduğu için anlatılan kalibrasyon yöntemi PowerBook G4, Macbook, Macbook Pro ve Macbook Air için aynıdır. Bunun yanında düşündümde çoğu taşınabilir bilgisayar aynı tür batarya içermekte neden diğerleri için geçerli olmasın?
Okumaya devam et Mac OSX – Batarya kalibrasyonu nasıl yapılır?

Mac OSX – .bin .cue ve açılmayan diğer kalıp dosyaları

Mac kullanırken belkide en fazla yararlandığım uygulamalardan biri poweriso yazılımıydı. ISO gibi standart kalıp dosyalarını açması hiç zor değilken bazı kalıp dosyalarının çalıştırılması zor. O nedenle bu ve benzer kalıp dosyalarının nasıl çalıştırılabileceğine dair bir araştırma yaptım. Bu araştırmayı yaparken kullanıdığım mac os x 10.5.6 sürümü. Mac kullananlara faydalı olacağını düşündüğüm için ekleme gereği duyuyorum.
Okumaya devam et Mac OSX – .bin .cue ve açılmayan diğer kalıp dosyaları

Mac OSX DNS ayarları nasıl değiştirilir

Öncelikle belirtmem lazım şu an elimin altında mac bilgisayar yok, yakında olabilir diye yavaş yavaş mac dünyasına giriş yapıyorum diyebilirim. 🙂 Bu aşamalardan biride bu site engellemelerle eğer mac kullanırken karşılaşırsam bunu nasıl aşabileceğimle ilgili. Şöyle yapılıyormuş …
Okumaya devam et Mac OSX DNS ayarları nasıl değiştirilir