Program yükleyemiyorum

Bu yazımızda bilgisayar kullanırken karşılaşabileceğiniz bir soruna değineceğiz, diyelimki windows işletim sistemi kurulu bilgisayarınıza bir program yüklüyorsunuz tam o arada elektrik gidiyor ya da bir aksilik oluyor, işletim sistemi kapanıyor. Bu gibi aksilik nedeniyle tekrar program yüklemek istediğinizde Error 1704, Error 1500, Internal Error gibi bir hata alıyor ve artık hiçbir programı yükleyemiyorsunuz. Bunun nedeni önceden yükleyemeye çalıştığınız programın biraz garip bir tabir olacak ama geri planda hiç bir şey yapmadan duruyor olması ya da yükleme işleminin beklemeye alınmış olması olamaz mı ya da bu yükleyici yükleme işlemini iptal edip yaptığı değişikliklerden geri alacak zaman bulamadığı için ne yapacağını bilmez halde duruyor mu? Bu durumda neler yapacağız?
Okumaya devam et Program yükleyemiyorum

Shardana Antivirus Kurtarma diski

Shardana amca ya da hala (geçen dolmuşta hiç tanımadığım bir hişşş halaoğlu şunu uzatsana dedi bu arada parayı uzatıp, bu minübüs muhabbetlerine bir bakın arada, arkadan vermeyen kaldımı der dolmuş şoförü sonra abla sen verdin mi? daha çok var bunlardan googling yapın biraz vaktiniz ya kızarak ya da gülerek ama duygu dolu geçsin) anlaşılan o ki gerçekten sıkılmış ve tüm antivirüs sitelerini ziyaret etmiş, daha sonra karar vermiş bunların kurtarma CD imaj ya da kalıp dosyalarını bir araya getirmeye ve tek bir boot (boot:bilgisayar ilk açıldığında kendini yükleyebilen) cd ya da kalıp dosyası hazırlamaya karar vermiş, güzelde yapmış bunu da bize sunmuş.
Okumaya devam et Shardana Antivirus Kurtarma diski

Microsoft Security Essentials hazır!

Daha önce hiç bahsetmedim ama güvenlikle ilgilenen kimseler bu yazılımı yani MSE’yi beta hatta alfa sürümlerinden dahi tanıyordur çünkü o zamanlarda dahi güvenlik testlerine girmiş ve kendine üst sıralarda yer bulmuştur. Bu sebeple LT size bu yazılımı beğenerek tavsiye tabiki edecektir. 🙂 Şimdi size uygulama hakkında biraz bilgi vereyim isterseniz.
Okumaya devam et Microsoft Security Essentials hazır!

Windows 7’yi USB disk üzerinden kurmak

Netbook sahibiyim windows 7 satın almayı düşünüyorum ve bu işin nasıl yapılacağını çok araştırdım. Gariban 4GB usb diski nasıl kullanacağım diye, ülkemin güzide sitelerinde pek çok anlatım gördüm hepsinin hazırlayanlarına teşekkür ederim ancak tüm o ayrıntılara girmeden sadece bir programla, yazılımla herşeyi sanki basit bir yazılımı next next yaparak yükler gibi bir windows 7 bootable usb sabit disk nasıl oluşturulur ki? Anlatayım..
Okumaya devam et Windows 7’yi USB disk üzerinden kurmak

WinSCP – WinDirStat – 7zip – CDBurnerXP – Putty – Greatnews

Belirli zaman aralıkları ile size beğendiğim yazılımları, toplu bir şekilde ve bir kategori altında kısa anlatımları ile tanıtmayı düşünüyorum, eğer bu yazılımlar windows yazılımları değilse, başlıkta belirtilecek eğer windows yazılımı ise belirtilmeyecektir. Özelliği ise tüm yazılımların açık kaynak kodlu ve ücretsiz olması ön planda tutulacak olması, çok beğenilen ücretli bir yazılım tavsiye edeceksem nedenlerini size sayacağım :)..Başlayalım…. Okumaya devam et WinSCP – WinDirStat – 7zip – CDBurnerXP – Putty – Greatnews