Ezel vs Monte Kristo Kontu

Bir dizi yapıyorsunuz, orijinal olmak aklınıza gelmiyor mu hiç? Ezel adlı dizinin ilk bölüm özetini izledim, eğer neden benim bu yazıyı yazdığımı bilmek ve öğrenmek istiyorsanız MKK adlı filimi izleyin. Hikaye yazabilmek gerçekten zor farkındayım ancak farklı olabilmek o kadar zor değil.

Kim 500 milyar ister nasıl kazanılır?

Belki modası geçti belki de format hatasından ya da sunum yanlışlıklarından dolayı çabuk eskiyen bir yarışma oldu bizim kim 500 milyar isterimiz. Ancak Slumdog Millionaire filmi ile hemde gayet sürükleyici bir hikaye ile tekrar hayatımıza girmeye hazır. Zamanın bilmem neremizle güldüğümüz hint filmleri bakın güzel filmlerde çıkarabiliyorlar, şimdi size bu filmden bahsedeceğim.
Okumaya devam et Kim 500 milyar ister nasıl kazanılır?

Eagle Eye

Image Hosted by ImageShack.us

Amerikan film sektörünün yine milleyetçi bir tavır sergileyerek tüm dünyanın beğenisine sunduğu, kendisine ve amerikan yönetimine eleştirisel bir bakışla baktığı bir film. Tabi sonunda kazanan hep kendileri ve verdikleri mesaj hep aynı, bu ülkeye teknolojinin son noktası bir bilgisayar bile dokunamaz çünkü bizim bir o kadar vatansever ve bilgisayarları alt edecek seviyede kalifiye elemanlarımız var. Tabi bu tarz şeyler filmlerde izleyicinin gözüne doğrudan sokulmaz ve sokulması da beklenemez zaten, bunun için filmde bolca efekt kullanmışlar, gözüm şenlensin ve biraz heyecan yaşamak istiyorum diyenler için güzel bir film ve tavsiye edebilirim. Oyuncu seçimlerinde beni en fazla rahatsız eden 2003 yapımı Bad Santa filminden de hatırlayacağınız Billy Bob Thornton oldu. Bunun yanında başrol oyuncularının filme dahil ediliş tarzı bana biraz matriks havası yaşattı ve hoşuma gitti açıkçası.

Okumaya devam et Eagle Eye

Traitor

Image Hosted by ImageShack.us

Traitor ne filmdi ama? Abartmamak gerekli aslında ve Amerikan donelerinin (50 tane gizli servis mesela) bol olduğu, amerikan milliyetçiliğinin reklamı ve terörizm karşıtı şeklinde özetleyebilirim. Bu tarz filmlerin akışında en sevdiğim şey beklenmedik olayların iyi sentez edilmesi tabiki çoğu yerde gördüğüm amerikan bayrağı çok ilginç bir durum değil ki zaten bir filme milliyetçilik reklamı olarak bakmakla senaryosunu değerlendirmek farklı bir konu diye düşünüyorum.
Okumaya devam et Traitor

Wanted

Tür : Aksiyon
Gösterim Tarihi : 4 Nisan 2008
Yönetmen : Timur Bekmambetov
Senaryo : Michael Brandt , Derek Haas
Görüntü Yönetmeni : Mitchell Amundsen
Müzik : Danny Elfman
Yapım : 2008, ABD

Oyuncular

James McAvoy (Wesley)
Morgan Freeman (Sloan)
Angelina Jolie (Fox)

Özel efekt patlaması yaşayacağınız bu filmde, sineği kanadından vurmak deyimi gerçek oluyor. Bilmiyorum ama Angelina Jolie (Fox, en güncel firefox sürümü 🙂 ) ile James McAvoy (Wesley Gibson) karşılaştığı ilk sahne bana yaklaşım olarak Matrix’i hatırlattı Trinity ile Neo gibi, bunun yanında bir diğer benzerliği Morgan Freeman (Sloan) ile yaşadım sanki Morpheus. Okumaya devam et Wanted

Recep İvedik en güzel evde izlenir

Neden böyle dedim : çünkü sinemaya gelen insanlar bizi çok rahatsız etti, hem film izlerken hem de filme girmeyi beklerken. Sinema salonunda ulan burası apış arası kokuyor diyip pat diye geçirmek istediğim kimseler ayakkabılarını çıkarıp film izliyordu, bunun olduğu yer Ankara. Durum böyle olunca 10 dakika sonra filmden çıktık ve yazmaya karar verdim. Seyirci kalitesi üzerine… Okumaya devam et Recep İvedik en güzel evde izlenir