Comodo Dragon Internet Browser

Çoğumuzun hiç yabancı olmadığı güvenlik alanında pek çok imzası bulunan comodo bu sefer internet tarayıcısı kulvarında, hemde chromium ile karşınızda. Comodo, Google Chrome’unda oluşturulmasında kullanılan açık kaynak kodlu chromium yazılımını almış ve kendisine uyarlamış. Görünüm olarak gayet tatmin edici, şahsen bir süre kullanmayı düşünüyorum.

comodo_dragon

İddaa ettiklerine göre
*Kişisel gizlilik ve güvenlik geliştirilmiş.
*Gelişmiş kararlılık ve az RAM kullanımı
*SLL sertifikalarının tanınmasında geliştirmeler.

Sanırım bunlara eklenecek daha çok şey vardır, kullanıp göreceğiz. Yazılım 21 MB boyutunda ve 32-bit Windows 7 / Vista / XP işletim sistemlerini desteklemekte.

İlgili sayfa

Firefox SQLite veritabanı bakımı 3 – Vacuum Places

Firefox SQLite veritabanı bakımı 2 ve Firefox SQLite veritabanı bakımı adlı yazılarda firefox’un kullandığı ve gezilen siteler ve de sık kullanılanlarınızın ya da favorilerinizin bulunduğu dosyaların nasıl iyileştirileceğini anlatmıştım. Bunları tüm dünya bilirken birilerinin bunun için bir eklenti hazırlamamış olması firefox söz konusu olunca imkansız. Uzun zamandır size bir firefox eklentisi önermiyordum. Ama şimdi bu veritabanı bakımını yapmanızı sağlayacak olan başarılı bir eklenti önereceğim.
Okumaya devam et Firefox SQLite veritabanı bakımı 3 – Vacuum Places

openoffice ya da office belgelerini tarayıcı (browser, firefox) içinde nasıl görüntüleriz?

Eğer sizde benim gibi ofis dosyalarınız için ( word, excel, powerpoint) ücretsiz ve kaliteli bir alternatif olan openoffice kullanıyorsanız ve ayrıca tarayıcı olarak firefox ilk tercihiniz ise dosyaları tarayıcınız içinde görüntülemek isteyebilirsiniz, bunun için yapmanız gerekenleri aşağıda resimlerle birlikte anlattım…
Okumaya devam et openoffice ya da office belgelerini tarayıcı (browser, firefox) içinde nasıl görüntüleriz?

Canon 2,155,0 hatası ve Canon yazıcılara reset atmak!

Yazıcıyı çalıştırıyorsunuz bir resim taratmak istiyorsunuz size 2,155,0 şeklinde bir hata ile birlikte size aşağıdaki resmi gösteriyor.
Unlimited Free Image and File Hosting at MediaFire
Kabloya bakıyorum,tarayıcıya bakıyorum, tüm ayarları kontrol ediyorum ancak bir resmi taratamıyorum.
Okumaya devam et Canon 2,155,0 hatası ve Canon yazıcılara reset atmak!

Google Chrome ile arama yapmanın dayanılmaz hafifliği !

Gerçekten başlıkta da söylemeye çalıştığım üzere sistem kaynakları dostu çok hafif bir tarayıcı ile arama yapmak hatta bu işin biraz alengirli olması onu kullanmamı sağlıyor diyebilirim. Yazının devamında chrome’a arama motoru nasıl eklenir, nasıl anahtar kelimeler oluşturulur ve sadece araç çubuğu kullanılarak nasıl arama yapılır okuyacaksınız..
Okumaya devam et Google Chrome ile arama yapmanın dayanılmaz hafifliği !

Google Chrome Kısayolları

Şu anda netbook kullanıyorum ve her kullandığım teknolojik donanımda olduğu gibi bunda da yazılımlar hakkında bilgiler toplamaya ve adapte olmaya çalışıyorum yani gelişen teknolojiye ayak uyduruyoruz efendim. Evet firefox belkide çok sevdiğim ve beğenerek kullandığım bir tarayıcı ancak şu anki imkanlar dahilinde firefox ile 10 sekme açma ve aynı şeyi chrome ile yapma arasında dağlar kadar fark olduğunu söyleyebilirim. Chrome yağ gibi akıyor diyebilirim n280 işlemcili 2 GB RAM ile kullandığım netbookta durum böyle olunca bende tarayıcıya daha yakından bakmak istedim ve google yardım sayfalarında bulduğum chrome kısayolları belgesini türkçeye çevirerek sizlere sunmaya karar verdim.
Okumaya devam et Google Chrome Kısayolları

Orca Browser

Avant browser‘ı bilmeyen yoktur değil mi? Siteleri görüntülemek için internet explorer’ı kullanan bir arayüz (yazıyı tekrar okurken fark ettim çok çıkarcı bir yazılımmış gibi geldi 🙂 ) ve kullanıcılarına internet explorer’ın sunmadığı pek çok özelliği sunabiliyor (bu cümlede toparlamışım biraz). Çoğu zaman Firefox‘un açık kaynak kodlu olduğundan bahsetmiştik, bu sayede bireysel olarak ayarlar yapabiliyorduk. Ama herhangi bir grup çıkıp, madem Firefox açık kaynak kodlu, madem herkes tonla ayar yapıyor, o zaman bunu elealalım ve Firefox tabanlı daha gelişmiş bir tarayıcı oluşturalım dememişti. Ama artık böyle bir tarayıcı var OrcaBrowser, Firefox tabanlı ve Firefox‘un çoğu özelliği geliştirilmiş durumda mesela
Okumaya devam et Orca Browser

Opera 9.51

Henüz resmi olarak duyrulmadı o yüzden duyuru notlarına sahip değilim ancak FTP adreslerine yerleştirmişler şimdiden, 9.51 RC3 1 Temmuz 2008, 11:45:04 tarihinde duyurulmuştu akabinde çok fazla değişiklik yapmamışlarki 02.07.2008 sularında win, mac ve linux FTP klasörlerini kararlı sürümler ile güncellemişler yanılmıyorsam bugün duyururlar. Ama duyrulmadan önce indirmek isterseniz aşağıdaki adreslerden yararlanabilirsiniz.

Windows Opera 9.51
Linux Opera 9.51
Mac Opera 9.51

Firefox Guinness Rekorlar Kitabı sertifikanızı aldınız mı?

Bildiğiniz üzere ve burada daha önceden yazdığımız gibi Firefox bir günde en fazla indirilen web tarayıcısı alanında rekor kırmak için spreadfirefox adında bir kampanya başlatmıştı.
Okumaya devam et Firefox Guinness Rekorlar Kitabı sertifikanızı aldınız mı?