c004c008 hata kodu

Windows etkinleştirirken alınan bir hata kodudur, bu durumda windowsunuzu internet aracılığı ile etkinleştiremezsiniz, bunun için yapmanız gereken şey, telefon ile etkinleştirmektir,  bunun için iki adet numara vereceğim bunlar 08002113939 (ücretsiz) ve 02123366999 (ücretli) telefonla etkinleştirme hatlarıdır, buraları arayarak, internet aracılığı ile etkinleştiremediğiniz ürününüzü çok kolay bir şekilde etkinleştirebilirsiniz. Önemli olan nokta telefonla etkinleştirme seçeneğini seçtikten sonra windowsun size vereceği 54 haneli numrayı telefonda girmek daha sonra aynı şekilde size 54 haneli bir etkinleştirme kodu verilecek ve bu kodu da aynı pencereye girerek işletim sisteminizi etkinleştirebilirsiniz.

Dosya ve klasör dizini nasıl bulunur

Mesela bir DOS penceresi açtınız, bu DOS penceresi ile klasörün ya da dosyanın bulunduğu dizine gitmek istiyorsunuz bunu yapmak için DOS komut satırına bu yolu girmelisiniz. Peki dosyanın ya da klasörün yolunu bulabilmek için ne yapmanız lazım, windows 7 kullanıyorsanız çok basit bir işlem, dosyanın üzerine gelin, önce shift tuşuna basın ardından dosyaya sağ tıklayın windows içerik menüsünde şu metni arayın “Yol olarak kopyala” bu sayede dosyanın nerede bulunduğunu hangi dizinde olduğunu kolayca tespit edebilirsiniz.

Windows 7 Masaüstünü erişime kapatmak, bilgisayarı kilitlemek

Diyelimki işteyiz ve kişisel bilgisayarımızda windows 7 yüklü ve bilgisayar başındayız, bir sebepten dolayı bilgisayarın başından uzaklaşmamız gerekiyor ancak arkadaşlar ya da vs.. gelip bilgisayarın başına oturabilir ve sizin dosyalarınızı karıştırabilir, bu durumda bilgisayarı çabucak diğer kullanıcıların erişimine kapatmak için masaüstünü kilitlememiz en kolay çözüm gibi görünüyor. Bunun nasıl yapacağız?
Okumaya devam et Windows 7 Masaüstünü erişime kapatmak, bilgisayarı kilitlemek

Ekran alıntısı aracı hatası – snipping tool error

Bu araç windows vista ve windows 7’de bulunan Solitaire’den sonra en fazla işe yarayan uygulamadır. Ekran görüntüsü almanızı sağlar ve doğal olarak benim gibi blogger (bu da kendini ne sandı diyecekler şimdi) yani forum olsun blog olsun günlük olsun bu gibi ortamlarda yazacağınız yazılara ekleyebileceğiniz ekran görüntüsünü bilgisayarınızdan almanızı sağlar ve bu resmin üzerinde boyama ya da belli bölgelerini vurgulama gibi dar alanda kısa paslaşmalar şeklinde yani sınırlı oranda işlevler sunar. Gelin görünki bir sorunla daha karşılaşmayalım.

Yine bir sorunla karşılaştım ve çözüm ararken pek çok belge elime geçti elbet birine yarar diye bu yazıda aktarmak istedim, benim sorunun ise ekran alıntısı aracını çalıştırmak istediğimde windows 7’nin XP’den kalma ama daha da yumuşamış ve son günlerin bazı şarkılarında remix malzemesi olarak kullanılan dannnnn sesi ile karşılaşırken ekranda şunların yazması.

Hata
Ekran Alıntısı Aracı şu an bilgisayarınızda çalışmıyor. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve yeniden deneyin. Sorun devam ederse sistem yöneticinize başvurun.

Bende hemen sistem yöneticime başvurdum zaten, tanıdık. Araştırdım ve bunun 4-5 farklı çözüm yolunu buldum, çoğu kullanıcı bunlardan sebeplenmiş ve sorununu çözmüş ama ben ne yaptıysam sorunu çözemedim, sonra daha derinlere indim ve çözümü buldum, diğer çözümler dahil kendi çözümümü derleyip sizlere aktarmak istiyorum.
Okumaya devam et Ekran alıntısı aracı hatası – snipping tool error

Windows 7’yi USB disk üzerinden kurmak

Netbook sahibiyim windows 7 satın almayı düşünüyorum ve bu işin nasıl yapılacağını çok araştırdım. Gariban 4GB usb diski nasıl kullanacağım diye, ülkemin güzide sitelerinde pek çok anlatım gördüm hepsinin hazırlayanlarına teşekkür ederim ancak tüm o ayrıntılara girmeden sadece bir programla, yazılımla herşeyi sanki basit bir yazılımı next next yaparak yükler gibi bir windows 7 bootable usb sabit disk nasıl oluşturulur ki? Anlatayım..
Okumaya devam et Windows 7’yi USB disk üzerinden kurmak

Windows 7 RTM ve Windows 7 oldu!

Bir windows 7 RTM’dir gidiyor ama görüyorumki kimsenin ne RTM’den anladığı var ne de yapılan yorumlar bir gram bilgi içeriyor. RTM demek Release To Manufacturing yani windows 7’nin microsoftun orijinal parçalarını yapan fabrikasyon (bilgisayar üretimi vs.) yapan yerlere dağatılacak sürümü demektir. Yani microsoft bu işi tamamladı ve işletim sistemini dağıtıyor aynı zamanda bu işletim sisteminin aynısı belli tarihlerde başka yerlere de dağıtılacak. Bu tarihlere ve windows 7 hakkında ayrıntılı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Okumaya devam et Windows 7 RTM ve Windows 7 oldu!

Windows 7 Türkiye Fiyatları Belli Oldu!

Microsoft’un bütün dünyada 22 Ekim 2009 tarihi itibarıyla tüketiciyle buluşacak yeni işletim sistemi Windows 7’nin farklı sürümleri için, Türkiye’de önerilen (kutu ürünler için) son kullanıcı liste fiyatları belirlendi. Paralel olarak PC üreticileri ile birlikte OEM Güncelleme Garantisi Programını başlattı.
Okumaya devam et Windows 7 Türkiye Fiyatları Belli Oldu!

Windows 7 ön siparişte % 50 indirim

Windows 7 sanırım XP’den sonra microsoft’un piyasaya sürdüğü en kararlı ve uzun ömürlü işletim sistemi olacak. RC sürümünü deneyen bilgisayar kurtlarından duyduklarım ve kendi tecrübelerim bu yönde. Microsoft ise Amerika’daki kullanıcıları için önsiparişleri almaya başlamış bile bakınız1 ve bakınız2 tabi Türkiye için şu anda böyle bir durum söz konusu değil sadece fiyatların ne kadar olacağı konusunda fikir sahibi olmanız açısından bu yazıyı yazıyorum.
Okumaya devam et Windows 7 ön siparişte % 50 indirim