Forum yazılımı Woltlab Burning Board Volcano gümbür gümbür!

Woltlab yazılım şirketi uzun süredir Burning Board yazılımlarının 3.1 sürümü üzerinde çalışıyor. Bu çalışma çok yakında meyvelerini verecek gibi çünkü yazılımlarını çok geliştirdiler, konuştuğum arkadaşlardan bazıları woltlab konusunda sıkıntılarının özellikten yoksun olması olduğunu söylerken, aslında bence kendi framework yani yazılım çatısında çalışan bir yazılım hakkında gelecek vaad ediyor derdim ki sonuçta Volcano bunun bir ispatı oldu. Eğer klasik forum yazılımlarından sıkılmışsanız ve taze bir nefes arıyorsanız, ister yeni forum kuracak olun isterse forumunuzu değiştirecek olun hiç veri kaybetmeden volcano kullanmaya başlıyorbilirsiniz. Gayet başarılı bir güncelleme ile standartlarını yükselttiler ve kullanıcılara ve site sahiplerini kullanacakları ve hatta kullanmayacakları pek çok özellik sunuyorlar. Hatta yakınlarda bu foruma dayalı bir forum kuracağımında haberini vermek isterim. 🙂
Okumaya devam et Forum yazılımı Woltlab Burning Board Volcano gümbür gümbür!

WoltLab Burning Board Yükleme Rehberi ve Takvim Eklentisi

Belki biliyorsunuz woltlab burning board ücretli bir forum yazılımıdır, şu an için Türkçe desteğini vermekteyim. Son zamanlarda üzerinde sıkça çalıştıkları bir konu vardı oradaki arkadaşların, oda takvim eklentisiydi ve woltlab topluluk sitesinin yani kullanıcıların eklenti gönderebildiği sitedeki eklentilerin dışında resmi yani woltlab coderları tarafından oluşturulmuş tam profesyonel bir eklenti ve bir takvimden isteyebileceğiniz herşeyi sizlere sunuyor, şu anda RC2’si ile üye alanından indirilebilir durumda.
Okumaya devam et WoltLab Burning Board Yükleme Rehberi ve Takvim Eklentisi

WoltLab Burning Board 3 yükleme rehberi hazırlandı

WBB3 için ayrıntılı bilgiler içeren yükleme rehberine, bu yazılımın lisanslı sahipleri (lütfen rehberi istemek için istekte bulunmayın) artık Türkçe olarak ulaşabilir, yazının devamında rehberin içeriği hakkında size bilgi verecek bir resime ulaşabilirsiniz.
Okumaya devam et WoltLab Burning Board 3 yükleme rehberi hazırlandı

WoltLab Burning Board Lite 2

WoltLab Burning Board bilindiği üzere ücretli bir forum yazılımı ancak bu yazılımdan bazı özellikler çıkarılarak oluşturulan Lite sürümü ise ücretsiz olarak dağatılmakta, 6 Mart günü WoltLab Topluluğundaki arkadaşlar Lite 2 sürümünü ilk Beta’sı ile beğeninize sundular, eğer WBB satın almak istiyorsanız öncelikle Lite sürümünü denemeniz fikir sahibi olmanız açısından yararlı olacaktır diye düşünüyorum. Yazılıma bu adresten ulaşabilirsiniz.