Firefox SQLite veritabanı bakımı 3 – Vacuum Places

Firefox SQLite veritabanı bakımı 2 ve Firefox SQLite veritabanı bakımı adlı yazılarda firefox’un kullandığı ve gezilen siteler ve de sık kullanılanlarınızın ya da favorilerinizin bulunduğu dosyaların nasıl iyileştirileceğini anlatmıştım. Bunları tüm dünya bilirken birilerinin bunun için bir eklenti hazırlamamış olması firefox söz konusu olunca imkansız. Uzun zamandır size bir firefox eklentisi önermiyordum. Ama şimdi bu veritabanı bakımını yapmanızı sağlayacak olan başarılı bir eklenti önereceğim.


Teknik ayrıntılara takılı kalmadan sizin için otomatik olarak bu işi yapacak eklentiye buradan ulaşabilirisiniz. Şu anda 3.5.3 sürümünü kullanıyorum ve eklenti uyumlu. Hatta 3.7 sürümüne kadar uyum gösteriyor.
Bu veritabanlarının temizliği sayesinde hem firefox daha hızlı açılacak, hem adres çubuğuna adres girdiğinizde favorilerinizdeki ya da gezinti geçmişinizdeki siteler daha hızlı çubuğa gelecek hem de genel bir performans artışı hissedeceksiniz.
Otomatik temizleme özelliğini seçebilir ve altına bir sayı belirterek firefox’un kaç başlangıç sonrasında otomatik temizleme yapması gerektiğini belirtebilirsiniz.
Kolay gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir