Gmail adreslerinizi arttırın

Aslında daha önceden gmail hakkında ipuçları şeklinde bir yazı yazmıştım ancak bu bilgiyi oraya eklemeyi unutmuşum. Gerçekten hoş ve yararlı bir bilgi olduğu için ayrı bir başlıkta yazıyorum. Gmail’den bir tane e-posta adresine sahipseniz aslında birden fazla e-posta adresine sahipsinizdir ancak şimdiye kadar bunu fark etmemiş olabilirsiniz.

Benim e-posta adresim langturk@gmail.com ancak bana lang.turk@gmail.com ya da lan.gturk@gmail.com ya da l.angturk@gmail.com ya da hiç olmadı langtur.k@gmail.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Çünkü gmail @ sembolünden önce adrese eklenmiş olan noktaları yoksaymakta ve bu postayı sizin posta adresine yönlendirmektedir.

Yani ben size adresi l.a.n.g.t.u.r.k@gmail.com olarak versem de bana göndereceğiniz postalar langturk@gmail.com adresine yönlendirilecektir.

Şimdi ise bir çözümleme yapmak istiyorum 🙂

Acaba örneklerde sitenin e-posta adresini vermiş olmam sizden posta bekliyor olmamın dışa yansıması mıdır? Hayır sürekli e-posta adresini yazarken acaba böyle düşünen kimseler çıkar mı diye düşünüp şimdiden cevap vereyim istedim:) Ancak orijinal bir adres vermenin anlatmada kolaylık yaratacağını düşündüğüm için kullandım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir