Gmail hakkında ipuçları

Hepimizin bir gmail hesabının olduğunu düşünüyorum, genelde göz önünde bulunan pek çok bilgi var ancak arkaplanda kalmış bazı önemli bilgileri sizinle paylaşmak istedim ki gmail hesabınız askıya alınmasın ya da kullanım dışı kalmasın. Bakalım bu bilgiler nelermiş?


Gmail bilindiği üzere ek dosya boyutlarını 20 MB olacak şekilde sınırlandırıyor ve kullanmanız için 6.5 GB civarında bir alan sağlıyor. Eğer bu kuralları görmemezlikten gelirseniz gmail hesabınızı 24-72 ligine hiçbir uyarı yapmadan askıya alabilir. Eğer gönderme kotası ile ilgili bir 550 hatası alırsanız, nedeni bu sınırlamalara uymamanızdır.
Eğer günde 500 postadan fazla gönderirseniz yine 24-72 saatliğine posta adresiniz etkisizleştirilebilir, askıya alınabilir.
Bu uyarıda postaları sürekli çok sayıda kimseye ileterek yayan arkadaşlara cc ya da bcc alanlarında yazdığınız posta adreslerini kontrol edin çünkü çok fazla sayıda çalışmayan posta olursa, bu postaların çalışmadığına dair size pek çok geribildirim postası gelecektir ve bu da hesabınızın askıya alınmasına neden olabilir.
Unutmadan 9 ay içinde gmail hesabınıza giriş yapmazsanız, gmail içindeki postalarla beraber hesabınızı siler ve kullanıcı adınızı başkaları alabilir. Bu nedenle çok kullanmasanızda boş girişler yapmakta fayda var.

2 thoughts on “Gmail hakkında ipuçları”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir