Google Chrome ile arama yapmanın dayanılmaz hafifliği !

Gerçekten başlıkta da söylemeye çalıştığım üzere sistem kaynakları dostu çok hafif bir tarayıcı ile arama yapmak hatta bu işin biraz alengirli olması onu kullanmamı sağlıyor diyebilirim. Yazının devamında chrome’a arama motoru nasıl eklenir, nasıl anahtar kelimeler oluşturulur ve sadece araç çubuğu kullanılarak nasıl arama yapılır okuyacaksınız..


Chrome ile arama yapmak için öncelikle sizlere tavsiyem chrome seçenekler -> temel bilgiler yolunu izleyip varsayılan arama motorununun yanındaki yönet seçeneğini tıklayarak istediğiniz arama motorunu oraya eklemeniz ve o arama motoruna ya da varolan arama motorlarının anahtar kelimelerini istediğinize göre değiştirmenizdir.

Böylece arama işlemleriniz kolay olacaktır. Bunun yanında şunu sorabilirsiniz acaba herhangi bir sitede bulunan arama motorunu chrome ekleyebilir miyim? Tabiki ancak buna çok gerek yok çünkü o sitede o motor ile bir defa arama yapmış olmanız yeterli olur çünkü chrome bu motoru otomatik olarak sizin arama motorlarınız listesine ekler ve aynı zamanda buna anahtar bir kelime dahi verir.

Kontrol etmek içinse chrome seçenekler -> temel bilgiler varsayılan arama motorununun yanındaki yönet seçeneğini tıklayıp bakabilirsiniz. Şimdi adres çubuğuna geçin ve bir arama motoru için belirlediğiniz anahtar kelimeyi girin bu esnada adres çubuğunda eğer bu sitede arama yapmak istiyorsanız tab tuşuna basmanızı söyleyen bir uyarı gelecek ve TAB tuşuna bastığınızda adres çubuğuna gireceğiniz herhangi bir kelimeyi bu motorla arayacaktır bu sayede arama motorlarının sayfalarına girmeden aramalarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz

Kolay gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir