Kim 500 milyar ister nasıl kazanılır?

Belki modası geçti belki de format hatasından ya da sunum yanlışlıklarından dolayı çabuk eskiyen bir yarışma oldu bizim kim 500 milyar isterimiz. Ancak Slumdog Millionaire filmi ile hemde gayet sürükleyici bir hikaye ile tekrar hayatımıza girmeye hazır. Zamanın bilmem neremizle güldüğümüz hint filmleri bakın güzel filmlerde çıkarabiliyorlar, şimdi size bu filmden bahsedeceğim.


Temelde aşk konulu bir film, kimsesizlikten gelen bir aşk hikayesinin doğuşu ve gelişmesi etrafında yaşanmış ve yaşanacak olayları bir yarışmanın penceresinden sizlere aktarıyor. Bu filmi izlediğimde şunu dedim, gerçekten bu yarışma ancak böyle kazanılabilir, hepimiz biliyoruz normal lise eğitiminde kitap açmamış kimseler dahi ülkemizde yayınlanan bu yarışma programı için kitaplar bitirmiştir. Ne kadar komik değil mi? Filmde de dediği gibi “may be it is written” belki alın yazısıdır.
Filmin tek sıkıcı tarafı uzadıkça uzaması ve bitmemesiydi. Sonunu merakla beklediğiniz bu film tekleyen arabalar gibi sizi bir alıp götürüyor bir yolda bırakıyor ve canınızı sıkıyor ancak bu filmin Türk milletine sıcak geleceğini hissediyorum. Eğer zamanınız olursa izlemenizi öneriyorum. Sadece yarışma için değil, dediğim gibi yarışma bir pencere, filmin durağanlaştığı yerlerde onu alıp götüren bir katalizör gibi. Jamal’ın aşkını ve hikayesini izlerken siz neler hissedersiniz bilmem ancak böyle bir yaşamım olup milyoner olacağıma, olduğu gibi kalsın demeyi tercih ederdim.
Tüm bunlar bir kenara biz neden böyle bir film yapmadık? Konu alaya gelince her yarışmanın dalgasını komedi programlarında geçiyoruz ancak konu ciddi bir şekilde işleyip biraz daha yaratıcı birşey yapmaya geldi mi zoru seçmiyoruz…
İyi seyirler..

One thought on “Kim 500 milyar ister nasıl kazanılır?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir