Kulak delme, küpe üzerine bir babanın hisleri.. Kulağını kim deldi? Kız babası olmak..

Kızımın kulağını kendim deldim ve küpe taktım, tabi yaşı küçük olsa da onun isteyip istemediğini sormuş, bu süreç hakkında bilgi vermiştim, o esnada bacaklarıma yapışmış “lütfen deldirelimmmm” demelerini de iletmem lazım.

Bir baba, neden ister ki bunu yapmayı? Elinden geliyorsa, bu ve benzeri durumlara kendini neden sokmalıdır?  Anlatayım..

Etrafımdaki bayanlara “yeri geldiğinde” sorduğumda, hatırlayanların hemen cevap verdiği hususlardan bir tanesi, kulaklarını kimin deldiklerini net bir şekilde biliyor olmalarıydı.

Elbet bu dünyadan göçüp gideceğim, gittiğimde kızımın o esnada yaşadığımız komiklikleri, acısıyla tatlısıyla hatırlayıp gülmesini, kulağını kim deldi sorusuna “babam” diye cevap verirken, gözlerinin ben yokken bile mutlu olmasını istediğim için yaptım.

Ufak bir ayrıntı gibi görünse de bu mesele, evlatlarımla dolu dünyada bana dünya savaşı kadar büyük bir olay gibi geliyor. Bir baba olarak yokluğumda dahi var olabilmeyi bu gibi ufak şeylerle başarırsam, ne mutlu bana.

Bu arada ben doktor olduğum için biraz da rahat cesaret ettim buna. Gidin kulaklarını delin demiyorum ama gidin ve baba olmak en iyi anlamı ile ne demekse onu yapın,  sizden sonra bu dünyada tek başına mücadele etme durumuyla karşı karşıya kalabilecek kırılgan çiçeğinize siz yokken bile güç alacağı şeyler verin..

Sevgiyle..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir