MikroSIM nasıl yapılır? SIM Kart nasıl kesilir?

Merhaba,

Öncelikle aygıtı açtım sim kartı tam yerleştirmek isterken bir hata olduğunu fark ettim, telefonu yanlış yapmışlardı, yoksa sim kart girmeliydi oleyo MikroSIM nasıl yapılır? SIM Kart nasıl kesilir?

Tabi çok araştırmadan satın aldığım için aygıtın mikroSIM ile çalışacağını bilimiyordum, yanlış anlaşılmasın çok bilgim olmasa da mikroSIM nedir biliyorum, en azından SIM kartın küçüğüdür diye tahmin etmiştim “YDS C Grubu” smile MikroSIM nasıl yapılır? SIM Kart nasıl kesilir? , teorikte doğruymuş ancak birazdan pratikte yaşadıklarımla konuya farklı bir bakış açısı katacağımı düşünüyorum.

Madem mikroSIM denen karta ihtiyacım var, dedim ki edinelim ama nasıl? Hattın sitesine baktım şurada ücretriz demesine rağmen 3 tane telefon bayisi bana sözleşmiş gibi 12 TL fiyat çekince, içimdeki MacGayver, McHammer ve Tom Sawyer’ı uyandırmış oldular ama farkında değillerdi. İşte her şey o andan sonra başladı..

Hemen araştırmaya koyuldum, mikroSIM kart uzmanı olmam an meselesiydi. Kesme makinaları olduğunu duydum, 1 tane kartı kesmek için makina alan arkadaşlar olduğunu fark ettim ancak mantıksız da değil, eğer kesilerek elde ediliyorsa neden 12 TL vereyim, 15 TL makinaya veririm, derken bazılarının kesilerek olmadığını okudum, baktım SIM kartın chipine kesilerek olacak gibi duruyor, kesme nasıl yapılır diye araştırdım, kesmek için kalıplar olduğunu gördüğüm videolar oldu, cetvelle, kalemle uğraşanlar vardı, bense daha farklı bir yol izledim, hatta bazı kimseler bu kesme işleminin chipe zarar vereceğinden vs.. bahsediyorlardı, neticede sitesinde ücretsiz yazarken 12 TL istenen kart için ki öğrendim ki onlar da yeni kart vermeyecek keseceklermiş, önce kendi şansımı denemem eğer olmazsa kendime kıza kıza 12 TL vermek mantıklı geldi, ancak şu anda kendimle barışık durumdayım, öve öve bitiremiyorum kendimi oleyo MikroSIM nasıl yapılır? SIM Kart nasıl kesilir?

Nasıl kestim?

Aşağıda resimde gördüğünüz, hazırladığım aletlerin yarısını kullanmadım smile MikroSIM nasıl yapılır? SIM Kart nasıl kesilir? çünkü yolun yarısında genlerim mantığıma hakim oldu ve cetvel ve de kalemi kenara kaldırdım. Düşünün ki kalıp kullansaydım ya da kesme makinası halim niceydi, ya olacaktı ya da bayinin yolunu tutacaktım, kafamda hep bu motivasyon ve arada ufakta olsa chipe bıçağı kaydırma korkusunun verdiği anlımda şıpılayan terlerle olayı nihayete erdimdim.

Sim Kartı deneye yanıla, kese töpüleye, o delikten soktum arkadaş hatta işi o derece abarttım ki sim kartın köşesini kesip havaya girmişim sonra fark ettim, ama işin aslı şu ki aygıtı açınca internete SIM üzerinden bağlanmadımı, 23 Nisan’da elinde Türk bayrağı sallayan çocuklar gibiydi içim, açıp bayii ile paylaşasım geldi bu mutlu anı, güzel sözler söylemek istedim, 3’üne birden.

SIM kartı yerleştirdiğim, telefonu açtığım, teknoloji her ne kadar ilerlese de telefon açılınca şarjda 12 saat kalması gerektiğini düşünen eski kafalılardan olduğum ve nasıl çıkaracağımı bilmediğim için smile MikroSIM nasıl yapılır? SIM Kart nasıl kesilir? “cımbız düşünüyorum ya da üzerine basınca çıkarıyormuş kendini ona sonra bakarım olmadı dediğim gibi cımbız” kesilmiş halde ki mikroSIM yerine şu an için kestiğim parçaları gösteriyorum.

Burada önemli olan noktanın ise SIM kartı keserken chipine zarar vermemek olduğunu düşünüyorum, her ne kadar burada anlatılanlardan dolayı uygulamaya geçince sorumluluk sizde olacak ve ben gram sorumluluk kabul etmeyecek olsam da smile MikroSIM nasıl yapılır? SIM Kart nasıl kesilir? kartı keserken belli bir incelikten sonra hafif bir temasla ya da minimal bir kanırtma ile kesilen parça ayrılıyor, sadece maket bıçağı ile ilk çizgiyi oluşturmak, biraz sabırla en az 5-10 defa o çizgi üzerinde geçmek lazım, bazıları makasla kesmiş ancak evdeki makasların hepsi mikro değil mikronSIM oluşmasına neden olurdu, parçalardı kartı, o yüzden kullanmadım.

Resimdeki Malzemeler

1-)Çoklu işleve sahip burada kenarı ile cetvel görevi görmeye çalışan metal aygıt
2-)Maket bıçağı, düğmeyi çevirince kitleniyor, keskin ince ve küçük olmasına dikkat edin
3-)P1200A su zımparası, su olması sorun değil zımpara alacaksanız ince olmasına dikkat edin derim, kum zımpara da olur belki
4-)OSYM’nin bir sınavından kalan ucu körelmiş ve açılmamış 2B kurşun kalem
5-)Mikro hale gelen SIM kartın kesilen parçaları, fark ettiyseniz 3 parça var ancak 4 kenarından kesilmeli lakin ben SIM kartı cuk diye oturacak şekilde kesmedim, SIM’i sokunca kesmediğim uç biraz dışarda kalıyor, burada mantık, SIM kart aygıtın içinde olurda kalırsa uğraşmayalımdı, o şekilde takiınca ve olunca da hiç dokunmadım, o yüzden dışarda uç kaldığı için cımbızla çekebilirim dedim, bu şekilde çalışacağını uzun süre gideceğini hissediyorum.

mikroSIM MikroSIM nasıl yapılır? SIM Kart nasıl kesilir?
mikroSIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir